Nowy Sącz/okolice. Pilnie poszukiwani wolontariusze!

Nowy Sącz/okolice. Pilnie poszukiwani wolontariusze!

Wszelkie osoby z rękami gotowymi do pracy i sercami chcącymi pomóc są na wagę złota. Hospicjum domowe SPECJALMED działające przy Fundacji Okno Nadziei poszukuje wolontariuszy do pomocy osobom chorym znajdującym się pod opieką hospicjum. Każda para rąk jest potrzebna.

Hospicjum domowe SPECJALMED poszukuje ochotników gotowych pomóc z okolic Paszyna, Nowego Sącza, Piwnicznej, Muszyny, Boguszy oraz Stróż. Wymiar godzinowy oraz czas przeznaczony na pomoc chorym znajdującym się w hospicjum zależy w pełni od wolontariusza. Konieczne jest natomiast aby zgłaszające się osoby były pełnoletnie i wykazywały się odpowiedzialnością.

Do zadań wolontariuszy będą należeć zajęcia dopasowane do potrzeb podopiecznego. Może być to zrobienie zakupów, kupno leków, podanie posiłku, pomoc w założeniu ubrań, posprzątanie mieszkania czy rozmowa mająca podnieść na duchu chorych. Koordynatorka rodzin w SPECJALMED podkreśla również, że szczególnie potrzebne są 2/3 osoby mające już doświadczenie bądź nie mające żadnych obiekcji przed zmienieniem chorym pampersa. Podjęcie się tych zadań przez wolontariuszy pozwoli odciążyć osoby zajmujące się nimi na co dzień, a które potrzebują choć chwili wytchnienia aby móc nabrać sił.

Wolontariusze będą potrzebni również przy różnego rodzaju akcjach organizowanych przez Fundację jak przygotowywanie paczek podopiecznym hospicjum czy zaangażowanie się w kiermasz.

Wszelkie zgłoszenia i zapytania należy kierować do koordynatorki rodzin Zofii Migacz na numer telefonu: 519 441 094

Jeśli możesz, to pomożesz?

Czytaj też:

Nowy Sącz. Zaprzysiężenie. Radni zdecydowali. To oni zasiądą w prezydium

Reklama