bazOOms jedną nogą na festiwalu w Jarocinie. Potrzeba głosów!

bazOOms jedną nogą na festiwalu w Jarocinie. Potrzeba głosów!

Nasze sądeckie bazOOms są już jedną nogą na najstarszym i najbardziej zasłużonym festiwalu rockowym w Polsce, czyli słynnym Jarocin Festiwal. Blisko 280 zespołów zgłosiło w tym roku chęć udziału w przeglądzie Jarocińskie Rytmy Młodych. Zgłoszenia przyjmowane były od marca, a początkiem maja jury potwierdziło wybór trzydziestu półfinalistów, wśród których znalazł się nasz prześwietny grunge band! Głosowanie potrwa do końca maja. Liczą się głosy – dużo głosów, tak więc liczymy na was!

Najlepsza polska muzyka, niepowtarzalna atmosfera i wreszcie kultowe miejsce, w którym pierwsze kroki nierzadko stawiają legendy – to wszystko powróci do Jarocina latem 2024 roku. Artyści i artystki z kręgu polskiego rocka, punk rocka i muzyki alternatywnej wspólnie z wielopokoleniową publicznością znów się spotkają, by razem stworzyć kolejną edycję legendarnego święta muzyki gitarowej. Tłumy melomanów z całej Polski ponownie przemierzać będą ulice niespełna 30-tysięcznego miasta w Wielkopolsce w drodze na słynne boiska przy Maratońskiej.

Festiwal w Jarocinie od początku swojego istnienia przyciągał utalentowanych muzyków, zarówno uznanych, jak i nowe, obiecujące zespoły, co nadawało mu charakterystyczny „rytm młodych”. W ciągu lat festiwal przechodził różne etapy, reagując na zmieniającą się scenę muzyczną. Jedno jest jednak niezmienne – Jarocin jest miejscem, gdzie młodzi artyści prezentują swoje umiejętności. Jarocińskie Rytmy Młodych są konkursem dla debiutantów, którego zwycięzca otrzyma 10 000 zł oraz możliwość zagrania na Dużej Scenie w ramach Jarocin Festiwal 2024.

Nabór dla zespołów został uruchomiony na początku marca 2024 roku. Spośród 280 zgłoszeń konkursowych do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało 30. Teraz zespoły poddadzą się weryfikacji publiczności. Oddawajcie swoje głosy na bazOOms! Stawka jest wysoka, jest nią awans do finału. Głosy można oddawać na podstronie

https://jarocinfestiwal.pl/rytmy-mlodych

Wystarczy, że zagłosujecie na bazOOms za pomocą maila, potwierdzicie oddany głos klikając w link we wiadomości zwrotnej i już! Plebiscyt potrwa do 31 maja.

Wykonawca z największą liczbą głosów zostanie automatycznie zaproszony do finału. Pozostałych czterech wskaże ponownie jury. Wszystkich finalistów poznamy na początku czerwca, a wielki finał już 18 lipca w jarocińskim amfiteatrze.

bazOOms – zespół z południowej Polski. Muzykę, jaką grają można skategoryzować gatunkami takimi jak GRUNGE czy ALT-ROCK, lecz uwielbiają bawić się muzyką i nie zamykają się na tworzenie nowych, innych rzeczy. Ich muzyka opowiada często o skrajnych emocjach, porusza nieraz ciężkie tematy, dziewczyny są gotowe pokazać światu swoje zdanie.

Zespół rozpoczął swoje działania w marcu 2021 i przez pierwsze dwa miesiące, dziewczynom udało się dokonać pierwszego nagrania piosenki i teledysku. Grały już na dużej scenie festiwalu ZEW-Się Budzi i znalazły się także na łamach magazynu Teraz Rock. W 2024 planują wydać swoją debiutancką płytę! Od dzieciństwa uwielbiają tworzyć muzykę i wiedziały, że chcą to robić całe życie.

W skład wchodzą: gitarzystka i główna wokalistka Nina Brzóska, kolejna gitarzystka oraz wokalistka Gabriela Gierczyk, basistka Anna Plewa i perkusistka Natalia Ziaja.

Fot. Natalia Kozik / źródło: www.jarocinfestiwal.pl

Będzie się działo!

Reklama