10 lat temu zmieniał polski rap. Dziś zmienia medycynę. Daniel Rams – laureatem konkursu FORBES`a!

10 lat temu zmieniał polski rap. Dziś zmienia medycynę. Daniel Rams – laureatem konkursu FORBES`a!

Młody medyk z Nowego Sącza – Daniel Rams znalazł się w gronie zwycięzców konkursu magazynu Fobres i McKinsey & Company  „25 poniżej 25”. Jest to zwycięstwo w konkursowej kategorii: nauka. Ideą przedsięwzięcia jest wyróżnienie utalentowanych młodych przedsiębiorców, innowatorów, aktywistów, dzięki którym „dzieją się” nietuzinkowe inicjatywy biznesowe, społeczne, naukowe i związane z nowymi technologiami. Daniel Rams został laureatem tegorocznej edycji konkursu wraz z kolegą z uczelni – Jakubem Batko.

Obaj panowie są studentami  kierunku lekarskiego. Z ich inicjatywy przy Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Instytucie Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum  powstał zespół badawczy Cardiothoracic Anatomy Research Operative Lab (CAROL). Jego głównym celem jest stworzenie pełnego atlasu cyfrowego klatki piersiowej, mającego ułatwić wykonywanie małoinwazyjnych operacji kardiochirurgicznych.

Aż trudno mi w to uwierzyć, ponieważ od wielu lat śledziłem poprzednie edycje z wielkim entuzjazmem i byłem pod wrażeniem zaangażowania, pasji i motywacji wszystkich zwycięzców. Wydawali mi się geniuszami w tym co robią i na poziomie, który był dla mnie nieosiągalny. Wczoraj wieczorem jednak niespodziewanie odebrałem wraz z Jakubem Batko nagrodę za wszystkie nasze działania naukowe, w których CAROL odgrywa główną rolę.  Dziękuję wszystkim, których spotkałam na swojej drodze, bo każdy z Was zostawił coś po sobie, co sprawiło, że jestem tym, kim dziś jestem. Kochani – pamiętajcie, że granicą tego, co możliwe, jest Wasza wyobraźnia. Zawsze bądź ciekawy świata jak dziecko zmierzające ku wielkiej przygodzie – podzielił się radością z wyróżnienia Daniel Rams tuż po uroczystości podsumowującej konkurs.

Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy pokładanych w nas nadziei, a zespół  CAROL będzie nie tylko miejscem powstawania publikacji naukowych na najwyższym poziomie, ale również środowiskiem zapewniającym wzrost i rozwój przyszłych pokoleń badaczy i naukowców, bez których nasz świat stałby w miejscu – dodaje Jakub Batko.

Sądeczanie mogą kojarzyć Daniela z zupełnie inną dziedziną niż medycyna. Ważne miejsce w jego życiu zajmuje muzyka. Już jako nastolatek sam tworzył. Jego artystyczne alter-ego: TrooM, zapadło mocno w pamięć miłośnikom rapu nietuzinkowego, eksperymentującego z nowymi brzmieniami i z ambitnym tekstem.  W ramach wspominek odsyłamy do pamiętnego albumu Primus Luporum duetu TrooM & ka-meal. To „działo się” wiosną 10 lat temu. Dziś – dekadę później, TrooM zmienia medycynę, nie tylko polską…

zdjęcia: ze zbiorów D. Ramsa

Czytaj też:

Z Nowego Sącza do Chabówki w godzinę? Kolejny przetarg ogłoszony

Reklama