Pobiegli dla Tomka Brzeskiego. 7 września decydujący bój sportowca…

Blisko sto osób pobiegło w biegu charytatywnym, który odbył się na wyspie „Energetyk” na Jeziorze Solińskim. Zebrano ok. 10 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie zabiegu rekonstrukcji czaszki sportowca. Operacja zaplanowana jest na czwartek 7 września. Jej koszt to ok. 120 tys. zł.

Bieg Główny wygrał Ignacy Domiszewski z Ustrzyk Dolnych, a kolejne miejsca podium zajęli – Kacper Piech z Krakowa i Mateusz Pliś z Rzeszowa.Trasa biegu była w pełni przełajowa i wiodła ścieżkami wyspy, która znajduje się na Jeziorze Solińskim.

Organizatorami biegu byli Iza Zatorska, prywatnie koleżanka Tomka, zawodowo jedna z najlepszych biegaczek górskich w kraju oraz PGE Energia Odnawialna „Wyspa Energetyk”.

Organizatorzy zaznaczają, że pieniądze jeszcze wpływają.

Przypomnijmy. Sądeczanin Tomasz Brzeski, biegacz górski, triathlonista, narciarz i kolarz, wielokrotny Mistrz Polski, 1 kwietnia podczas zawodów w skialpiniźmie w Zakopanem, przeżył dramatyczny wypadek.Wpadł na skałę podczas zjazdu z dużą prędkością. Siła uderzenia sprawiła, że pękł kask i doszło do poważnego urazu głowy. Sportowiec stracił część czaszki, ale dzięki ogromnej pracy lekarzy udało się go uratować. Po ponad miesiącu został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i poddany żmudnej rehabilitacji.

Pieniądze na zabieg i rehabilitację Tomka zbiera fundacja „NA RATUNEK”. Każdy może wspomóc Tomka przesyłając dowolny datek na specjalne subkonto: