Oddaj głos na ulubionego sportowca!

Ruszył drugi etap głosowania na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2016 roku. Głosowanie trwa do środy 8 lutego.

A oto lista kandydatów:

Szymon Golonka –Mistrz Polski Młodzików w boksie. Jest on zawodnikiem sądeckiego UKS Evan Nowy Sącz a złoty medal i mistrzostwo kraju wywalczył podczas odbywających się w Tarnowie Podgórnym V Mistrzostw Polski Młodzików.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.4
Koszt 1 smsa to 2 złote netto plus 23% VAT

Bartosz Zając – zawodnik z klubu Halny Nowy Sącz w 2016 roku ma na swoim koncie m.in, zwycięstwo w dwudziestej edycji Mix Fight Gala we Frankfurcie nad Menem. „Brutus” wygrał z Wangiem Hesongiem pochodzącym z Chin w kategorii wagowej 75 kg.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.5

Ilona Grzebyk -zawodniczka Sądeckiego Klubu Bokserskiego „Golden Team” wywalczyła brązowy medal (w wadze 51 kg) podczas mistrzostw Polski w boksie, które odbyły się w Grudziądzu.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.8

Grzegorz Basta– pochodzący z Gródka nad Dunajcem, 17-letni pięściarz na co dzień reprezentujący barwy klubu Tiger Tarnów zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w hali TS Wisła. W finale Basta (kat. +91kg) przegrał z Radosławem Kawczakiem z KSW Tygrys Elbląg. Jego marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.13

Klaudia Kowalska: zdobyła 1-sze miejsca na Międzynarodowych Turniejach Karate w Jastrzębiu-Zdroju i Wieliczce oraz na Ogólnopolskim Turnieju w Sandomierzu i Młodzieżowych Turniejach w Nowym Targu i w Nowym Sączu.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.16

Bartek Wójcik – 2016 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy WAKO w formule k-,tytuł Mistrza świata i pas Mistrza Świata PRO AM federacji IKSA oraz tytuł v ce mistrza w K1.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.21

Bartłomiej Janeczko – na co dzień zawodnik klubu RC Biało Czarni Nowy Sącz, Mistrz Polski rugby w kategorii kadetów w barwach Juvenii Kraków.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.25

Grzegorz Hedwig -kajakarz Startu Nowy Sącz, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, do finału zabrakło mu 4 pkt karnych ( kontrowersyjnych ) jakie otrzymał podczas półfinałowego przejazdu.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.31

Maciej Okręglak – kajakarz klubu Start Nowy Sącz, olimpijczyk z Rio de Janeiro. W drodze na igrzyska sprawił dużą niespodziankę eliminując m.in Mateusza Polaczyka wicemistrza świata oraz innego utytułowanego sądeczanina Darka Popielę. Na swoich pierwszych IO zajął 18 miejsce co z pewnością nie odzwierciedla jego umiejętności.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.32

Kinga Czernek – kadra narodowa juniorek i młodzieży U-23, mistrzyni Polski seniorów 2016 – brązowa medalistka MŚ juniorów.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.34

Miłosz Szczepański– zawodnik młodzieżowej kadry Legii Warszawa, wychowanek Dunajca Nowy Sącz. Bardzo udany sezon, którego uhonorowaniem były występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów podczas, których zdobył bramki w meczach m.in. z Borusia Dortmund oraz Sportingiem Lizbona.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.44

Agnieszka Leśniak – piłka ręczna, MKS Olimpia-Beskid, kolejny sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju, 9 miejsce na zakończenie sezonu, 6. w klasyfikacji najlepszych strzelczyń PGNiG Superligi Kobiet.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.50

Kamil Zając – środkowy klubu SKPS Dunajec Nowy Sącz. Kamil w minionym 2016 roku był kapitanem drużyny juniorów, która pod jego wodzą zdobyła 9 miejsce w Polsce. Jako zawodnik pierwszego składu zdobył mistrzostwo III ligi mężczyzn i awansował do II ligi.W II lidze również jest podstawowym zawodnikiem, a drużyna jako beniaminek II ligi gra świetną siatkówkę.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.57

Natalia Popiół – zawodniczka UKS Żak Nowy Sącz
1. – I miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek U- 16 dywizji B Oradea Rumunia – zawodniczka pierwszej piątki Kadry Narodowej / awans do elitarnej dywizji A /
2. – półfinał Mistrzostw Polski Juniorek U- 18 – X miejsce w Polsce
3. – półfinał Mistrzostw Polski Kadetek U- 16 w barwach KS Korona Gortat Kraków
4. – wicemistrzostwo Małopolski juniorek starszych U- 22 awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski
5. – I miejsce po pierwszej rundzie rozgrywek II ligi seniorek grupa południowa

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.59
Koszt 1 smsa to 2 złote netto plus 23% VAT – najlepszy atakujący MP młodzików i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrz Polski kadetów, vi-ce Mistrz Polski Młodej Ligi, obecnie kapitan drużyny Cerrad Czarnych Radom. Wychowanek Dunajca.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.61

Gabriela Mizera – reprezentantka Polski w hokeju na lodzie, zawodniczka KTH Krynica.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.73

Paweł Górka -motocyklowy kierowca wyścigowy, startujący w Mistrzostwach Polski, Pucharze Europy oraz Mistrzostwach Świata . W sezonie 2016 wicemistrz Polski w najmocniejszej klasie Superbike. W 2013 roku wicemistrz Polski w ieSuperstock1000
Członek Kadry Narodowej PZMOT. Startował m.in w: 24h LeMans,12h Portimao
8h Oschersleben, 24h BolDor.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.74

Adrian Janik – zawodnik Grupa4x4 ( sporty motorowe ). Zdobywca Pucharu Polski w rajdach Baja 2016 w grupie Quad Q2 (cykl składa sięz 6 rund) – dotychczas najmłodszy tryumfator tego cyklu.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.76

Marek Respond – 16-letni zawodnik nowosądeckiego Yacht Clubu PTTK „Beskid” wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w żeglarstwie w kategorii Laser.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.77

Karolina Mikulec  -podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w żeglarstwie w kategorii dziewcząt U18 brązowy medal wywalczyła starosądeczanka Karolina Mikulec, reprezentująca barwy Klubu Żeglarskiego Horn Kraków.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.78

Piotr Pasionek– 19-latek w mijającym roku zajął 1. miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 20, a po kilku miesiącach 1. miejsce na Mistrzostwach Polski u23, pokonując o kilka lat starszych kolegów, co w sportach siłowych jest dużym wyczynem. Dzięki tytułowi Mistrza Polski Juniorów Piotr Pasionek zakwalifikował się do mistrzostw świata.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.80

Stefan Kulczyk – (81 lat) – dyscyplina tenis ziemny. Kilkukrotny kandydat konkursu „Sportowiec Roku Sądecczyzny” organizowanego przez Dziennik Polski, w kategorii seniorzy. Wywołuje podziw widowni (ma skończone 81 lat) oraz szacunek u przeciwników za wspaniałą technikę gry oraz nienaganne, honorowe i uczciwe zachowanie, godne jedynie prawdziwego sportowca. W mieście z reguły spotkać można go w sportowym stroju z tenisową torbą na ramieniu. Jego marzeniem jest w 2017 roku wziąć udział w jak największej liczbie turniejów międzynarodowych, zdobyć jak najlepsze wyniki i tym samym rozsławić Nowy Sącz (miasto znanego w Polsce i świecie Marcina Gawrona). Jest jedynym w Nowym Sączu członkiem ITF (International Tenis Federation) w kategorii weterani.
II miejsce w Turnieju ITF (International Tenis Federation), kat. 80+ -Zabrze (23-27.07.16r.)
II miejsce w Turnieju ITF Czarne Diamenty Bytom, kat. 80+ (13-16.08.2016r.) – turniej międzynarodowy
I miejsce w VI Turnieju Tenisa Ziemnego o Pucha Ryterskiego Raju (19.06.16r.) – turniej międzynarodowy.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.82

Wiesław Janus- podczas Mistrzostwa Polski LA Seniorów jakie odbyły się w Słupsku na 1500 m zdobył brązowy medal.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.85

Arkadiusz Borzęcki– podczas Mistrzostwa Polski LA Seniorów jakie odbyły się w Słupsku zdobył medal srebrny w rzucie dyskiem oraz piąte miejsca w pchnięciu kulą i w rzucie oszczepem.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.86

Klaudia Zwolińska – wspaniały rok zawodniczki KLUB SPORTOWY START NOWY SĄCZ, która trenuje pod okiem Bogdan Okrąglak. W 2016 roku wywalczyła:
Tytuł Mistrzyni Świata juniorów w slalomie kajakowym
Tytuł Mistrzyni Europy juniorów w slalomie kajakowym.
Nagroda „Pietrasika” dla najlepszego sportowca młodego pokolenia w 2016r. Organizowana przez PKOL.
Nominowana do najlepszej trójki najbardziej utytułowanych zawodników młodego pokolenia na świecie. Pierwsza w Polsce i w Nowym Sączu tego typu nominacja w historii sportu sądeckiego.

Jak głosować: wysyłamy pod nr 72480, sms o treści: TYP.SR.89

Źródło i fot. Stowarzyszenie dla Miasta (Nowy Sącz)