„Karpacki” zadaje cios przemytnikom

Przechwycenie 8 kg marihuany o wartości rynkowej ponad 300 tys. zł to efekt działań funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pełniących służbę w Placówce SG w Zakopanem. 20 stycznia, dokonali oni zatrzymania czterech osób w miejscowościach powiatu krakowskiego i bielskiego.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy z Zarządem w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz EUROPOLEM, pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Członkowie tej grupy dopuszczali się przestępstw polegających na przemycie do Polski z krajów Europy Zachodniej znacznych ilości środków odurzających oraz obrocie tymi środkami – mówi kpt. SG Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Komendanta KOSG w Nowym Sączu. – W wyniku podjętych działań, dokonano przeszukania miejsc pobytu i zamieszkania oraz środków transportu posiadanych przez osoby zatrzymane. Ujawniono i zabezpieczono ponad 8 kg narkotyków w postaci marihuany o szacunkowej wartości ponad 300.000 zł.

Zgodnie z informacjami Prokuratury Krajowej, prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz uczestnictwa w obrocie tymi środkami. – Za czyny te grozi kara od dwóch do piętnastu lat pozbawienia wolności – podkreśla rzecznik KOSG.

Wobec wszystkich podejrzanych na wniosek prokuratora Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Wcześniej w sprawie tej zatrzymano już pięciu członków grupy przestępczej. Wobec nich nadal stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

W toku dotychczasowych czynności funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zabezpieczyli znaczne ilości marihuany i haszyszu o łącznej wartości ponad 2 miliony złotych.

Źródło i fot. KOSG

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.