Zmiany na stanowiskach w sądeckiej Państwowej Straży Pożarnej

Zmiany na stanowiskach w sądeckiej Państwowej Straży Pożarnej

Paweł Motyka, komendant PSP w Nowym Sącz, zmiany, Konrad Gurgul

Mł. bryg. Konrad Gurgul został zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Na stanowisko powołał go Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Filipek. Ale to nie koniec nowości…

Początek zmian w komendzie nastąpił 14 września ubiegłego roku. Wówczas dotychczasowy komendant Waldemar Kuźma po 37 latach służby strażackiej odszedł na emeryturę. Obowiązki przekazał Pawłowi Motyce, który od 1 lipca 2006 roku był jego zastępcą.

– To duże wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za to, żeby sprostać wyzwaniu. Trzecią rzeczą, o której pomyślałem, kiedy zostałem komendantem, to, że komendant sam nic nie może, jest silny siłą swoich podwładnych i tego jak oni wykonują swoje zadania. Wszystko zależy od załogi. Dla mnie relacje w ponad 200-osobowej ekipie są niesamowicie ważne i stanowią nie lada wyzwanie – mówił wówczas w rozmowie z naszą redakcją st. bryg. Paweł Motyka, nowy komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Teraz drugim zastępcą został mł. bryg, Konrad Gurgul. 22 lutego Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Filipek przekazał mu powołanie na stanowisko w KW PSP Kraków w obecności Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Pawła Motyki. Dzisiaj odbyło się  spotkania z załogą KM PSP Nowy Sącz, podczas którego przedstawiono nowego zastępcę oraz poinformowano o zmianach kadrowych w komendzie.

– Z dniem 1 marca na stanowisko dowódcy JRG nr 2 w Nowym Sączu mianowany został st. bryg Sławomir Wojta. Natomiast pełnienie obowiązków na stanowisku Naczelnika Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego powierzone zostało mł. bryg. Krzysztofowi Wielgusowi – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej PSP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Oskarżycielem w głośnej sprawie aktora Jerzego S. był sądeczanin – Bartłomiej Legutko

Fot. PSP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook