Kolejna wieża widokowa „wyrośnie” w naszym regionie. Wzniesie się na 32 metry

Kolejna wieża widokowa „wyrośnie” w naszym regionie. Wzniesie się na 32 metry

wieża widokowa, Dominikowice, Łysula

Kolejna wieża widokowa ,,wyrośnie” na Łysuli w Dominikowicach. Obiekt wzniesie się na wysokość 32 metry, platforma zamontowana zostanie na 28. metrze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zakończy się na wiosnę 2024 roku.

Gmina Gorlice dostała dotację na ten cel tzw. tarczy górskiej jeszcze w 2021 roku. Oferty przetargowe zostaną otwarte w najbliższy piątek (3 marca). Wtedy samorząd wybierze najbardziej optymalną propozycję. Do wyłonionego wykonawcy będzie należało zaprojektowanie i wybudowanie wieży widokowej wolnostojącej wraz z platformą widokową i zjeżdżalnią grawitacyjną w Dominikowicach.

Obiekt powstanie na najwyższym punkcie w terenie, czyli górze Łysula. Z niej będzie można podziwiać Beskid Niski, a nawet Tatry. Wieża widokowa będzie miała 32 metry wysokości, platforma zamontowana zostanie na 28. metrze, a zjeżdżalnia na 25.

Wójt gminy Jan Przybylski w rozmowie z naszą redakcją przyznaje, że metalowa konstrukcja wieży będzie obudowana drewnianymi elementami po to, aby wpasowała się w krajobraz i las. Koszt inwestycji sięgnie ponad trzech milionów złotych.

– W tym miejscu historycznie znajdowała się już wieża widokowa. Od wieży widokowej w Dominikowicach będzie można dotrzeć szlakiem turystycznym do Wapiennego na Ferdel – dodaje wójt Jan Przybylski.

Czytaj także: Szkolili psy, by odnajdywały ładunki wybuchowe w Ukrainie. „Saperzy” wyruszą na wojnę

Wizualizacja: UG Gorlice 
Share on twitter
Share on facebook