Zmarł Jerzy Leszczyński, miłośnik sportu, współwłaściciel hurtowni „Lach”

Zmarł Jerzy Leszczyński, miłośnik sportu, współwłaściciel hurtowni „Lach”

Jerzy Leszczyński, Sandecja, nie żyje

Nie żyje Jerzy Leszczyński, współwłaściciel hurtowni „Lach”, miłośnik piłki nożnej, wieloletni działacz. W przeszłości sprawował funkcję wiceprezesa Sandecji. Miał 77 lat.

Jerzy Leszczyński urodził się w Nowym Sączu. Z zawodu technik mechanik. Był nie tylko lokalnym przedsiębiorcą, ale także wielkim fanem sportu. W Sandecji był najpierw kierownikiem I drużyny a potem wiceprezesem. Posiadał uprawnienia sędziego saneczkarskiego FIL. W 1993 roku założył drużynę oldboyów Lach – Sandecja, która miała w swoich szeregach największe sławy Sandecji. Był organizatorem meczów z Orłami Górskiego. Od 2016 roku sprawował też funkcję prezesa Rady Seniorów przy Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu.

W „Złotej Księdze Sandecji”, którą cytuje także klub czytamy: „Pierwszy jego kontakt z Sandecją datuje się na 1962 roku, gdy Zygmunt Różycki namówił go do pomocy w wykonywaniu przezeń obowiązków kierownika pierwszej drużyny piłkarskich seniorów. Od tego czasu, aż do 1975 roku związany był z nowosądeckim klubem. Po dwuletniej przerwie powrócił do działalności w Sandecji. Piastował kolejno funkcje kierownika zespołu, kierownika sekcji piłki nożnej, był członkiem zarządu, by następnie przez 12 lat piastować godność wiceprezesa klubu.”

Pogrzeb Jerzego Leszczyńskiego odbędzie się 10 grudnia o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Rejtana w Nowym Sączu.

Czytaj także: Spłonął dom zamieszkiwany przez starszą kobietę. Strażacy pracowali całą noc (zdjęcia)

Fot: Jerzy Leśniak

Share on twitter
Share on facebook