Spłonął dom zamieszkiwany przez starszą kobietę. Strażacy pracowali całą noc (zdjęcia)

Spłonął dom zamieszkiwany przez starszą kobietę. Strażacy pracowali całą noc (zdjęcia)

Strzeszyn, pożar, powiat gorlicki, dom

Dziś nad ranem ukończono gaszenie pożaru, który objął budynek mieszkalno-gospodarczy w Strzeszynie (powiat gorlicki). Dom zamieszkiwała starsza kobieta. Na miejscu pracowało łącznie 50 strażaków. Budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Niemal całkowicie został strawiony przez ogień. Przyczyny pożaru na ten moment nie są jeszcze znane.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz przyznaje w rozmowie z naszym portalem, że strażacy zastali na miejscu zdarzenia pożar mocno rozwinięty.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 23.08. Na miejscu pracowało łącznie 50 strażaków. Były to zastępy JRG 1 Gorlice oraz OSP Zagórzany, Strzeszyn, Klęczany, Binarowa i Biecz. Po przybyciu na miejsce strażacy zaznali pożar o znacznym stopniu rozwinięcia. Przed budynkiem znajdowała się starsza kobieta, która samodzielnie opuściła dom, zdążyła się ewakuować. O pożarze poinformowała sąsiadkę, która wezwała pomoc. Strażacy rozpoczęli działania gaśnicze a potem przystąpili do prac rozbiórkowych. Użyto koparki. Wszelkie działania trwały ok. 6 godzin. Poszkodowaną kobietą zaopiekowała się rodzina. Przyczyny pożaru ustala Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach – mówi w rozmowie z portalem DTS24 mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Czytaj także: Stary Sącz. Uczczono pamięć Bogdana Zajdla – radosnego pedagoga wielu pokoleń (zdjęcia)

Fot: Biecz998, OSP Biecz

Share on twitter
Share on facebook