Ziółko i Szczygieł przeciw nienawiści razem z Dodą i ponad setką innych artystów

Ziółko i Szczygieł przeciw nienawiści razem z Dodą i ponad setką innych artystów

W Łodzi właśnie rozpoczyna się koncert pod nazwą ,,Artyści przeciw nienawiści”. To wyjątkowe wydarzenie, które zapewne na zawsze zapisze się na kartach historii. Wśród ponad stu gwiazd polskiej sceny muzycznej w Atlas Arenie znajdą się także: mieszkający w Nowym Sączu Mateusz Ziółko i Michał Szczygieł ze Starej Wsi.

Udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad stu artystów, reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne. Koncertowi towarzyszą także panele edukacyjne i dyskusyjne.

Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który 13 stycznia, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany nożem (więcej TUTAJ), wstrząsnęła całym krajem i sprowokowała do rozmów na temat nienawiści i hejtu. Wtedy też pojawił się pomysł zorganizowania koncertu, który zjednoczy polskich artystów. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Dorota Rabczewska, znana jako Doda.

– Wszyscy zapisujemy się w historii polskiej muzyki tym koncertem ponieważ jest on jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Artyści totalnie od serca, niezależnie i sami zorganizowali ten koncert dla was. Bądźcie z nami! – zachęca Doda.

Dziś wieczorem wystąpią między innymi: Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Sylwia Grzeszczak, Doda, Ewa Farna, Grzegorz Hyży, Sarsa, Cleo, Ewelina Lisowska, Margaret, Dawid Kwiatkowski, Marina, Enej, Golec uOrkiestra, Patricia Kazadi, Filip Lato, Marcin Wyrostek, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Stachursky, IRA, De Mono, Saszan, Marta Gałuszewska, Mateusz Ziółko, Beata Kozidrak i Bajm, Michał Szczygieł, Kasia Wilk, Mezo, Madox, Mandaryna, Maja Kapłon, Marek Kaliszuk, Gosia Andrzejewicz, Natalia Zastępa, Aleksandra Szwed, Stanisław Soyka, Bayer Full, Oddział Zamknięty, Iwona Węgrowska, Blue Cafe, czy Peja.

Koncert rozpoczął się o godzinie 19:00 i jest bezpłatnie transmitowany na całym świecie przez Onet.pl, WP oraz Ipla.pl. Transmisja poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=RgSs5cDhgF4&feature=youtu.be

fot.: Facebook

transmisja: onet.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.