Michał Szczygieł nominowany we Fryderykach 2019!

Michał Szczygieł, młody artysta z Sądecczyzny został nominowany do jednej z najważniejszych polskich nagród muzycznych. Ma szansę otrzymać Fryderyka w kategorii utwór roku za piosenkę ,,Nic tu po mnie”. Wśród nominowanych do wyjątkowej statuetki znalazła się także Roksana Węgiel – zwyciężczyni programu The Voice Kids, która pierwsze konkursy wokalne wygrywała w Nowym Sączu.

PROTKASA2 /><noscript><img src=TUTAJ.

W tym roku uroczystość wręczenia Fryderyków po raz pierwszy odbędzie się w Katowicach. Gala wręczenia nagród w kategorii muzyki rozrywkowej transmitowana będzie 9 marca o godzinie 21:00 na antenie TVN.

Piosenka Michała Szczygła będzie rywalizować o tytuł utwór roku z kawałkami: ,,Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło, ,,Nie dobiję się do ciebie” Darii Zawiałow, ,,Nie ma mnie” Lanberry oraz ,,Początek” – Męskie Granie Orkiestra 2018 (Kortez, Podsiadło, Zalewski).

Piosenka ,,Nic tu po mnie” to pierwszy singiel Michała Szczygła. Pod koniec roku 2018 otrzymał za niego Złotą Płytę, a utwór zajął 21 miejsce w rankingu najczęściej odtwarzanych singli w stacjach radiowych w 2018. Młody wokalista pochodzi z Nowej Wsi (gmina Łabowa). Popularność przyniósł mu udział w telewizyjnym show The Voice of Poland, w którym dostał się do finału, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Więcej na temat Michała przeczytasz TUTAJ.

Wśród nominowanych do nagrody Fryderyk 2019 znalazła się także Roksana Węgiel. Dziewczyna pochodzi z Jasła, ale swoje pierwsze wokalne nagrody zdobywała na konkursach w Nowym Sączu. Stała się sławna, kiedy zwyciężyła w programie The Voice Kids, a niedługo później wygrała Eurowizję dla Dzieci. Było to pierwsze zwycięstwo Polski w tym konkursie. Więcej na ten temat TUTAJ.

Teraz 14-latka ma szansę otrzymać statuetkę Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku. Rywalizować z nią będą: BARANOVSKI, Pola Rise, Tęskno oraz Tulia.

 

fot. facebook – Michał Szczygieł

Michał Szczygieł idzie jak burza. Nagrał teledysk z włoską wokalistką

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]