Zimowa przygoda dla dzieciaków! Rezerwuj miejsce na feriach z Sursum Corda

14  stycznia w całej Małopolsce rozpoczynają się ferie – czas zimowej beztroski i przygody!  Nie masz planów, a zależy ci na tym, aby twoje dziecko spędziło ten czas aktywnie, nawiązało nowe znajomości, zdobyło nowe umiejętności i przeżyło cudowne chwile ? Mamy propozycję, która może cię zaciekawić. Stowarzyszenie „Sursum Corda” jak co roku organizuje bezkonkurencyjne ferie zimowe.

wsb3

Trwa nabór na pół-zimowiska dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Opieka sprawowana będzie w godzinach od 7.00 do 17.00. Zajęcia prowadzone będą w grupach 12-13 osobowych, a każda półkolonia liczyć ma ok. 48 dzieci.

– Moje dzieci od lat korzystają z wypoczynku prowadzonego przez Sursum Corda, niezależnie czy to są ferie zimowe, czy okres wakacji. Dzieci się nie nudzą, wręcz denerwują  się gdy przyjdę odebrać je nieco wcześniej, bo przecież można się jeszcze pobawić. Opieka od 7. do 17. to ogromna  wygoda dla pracujących rodziców. Jest drugie śniadanie, obiad, ciekawy program i co najważniejsze: zadowolone, szczęśliwe dziecko. Czego chcieć więcej? – mówi jeden z rodziców

– Wypoczynek z Sursum Corda to gwarancja miłej rodzinnej atmosfery, zawsze uśmiechniętych wychowawców  i dopracowanego każdego szczegółu. Pamiętam jak mój syn po drugim czy trzecim dniu oznajmił mi, że chce zostać… sanitariuszką. Nie ukrywam, że mnie to bardzo zaskoczyło. Zaczęłam drążyć i dopytywać… „Chcę pomagać innym, tak jak sanitariuszki na zimowisku” – wyjaśniło dziecko. Na zimowiskach realizowanych przez Stowarzyszenie „Sursum Corda” pracują nie tylko wychowawcy i kierownik, ale również wolontariusze. To bardzo mądra inicjatywa ucząca dzieci altruizmu – dodaje mama jednego z podopiecznych.

Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie, drugie śniadanie i obiad.  W tym roku zaplanowano między innymi konny kulig w Regietowie, zwiedzanie i warsztaty w zamku w Nowym Wiśniczu, wyjścia na lodowisko, seanse w kinie, warsztaty tematyczne.  Adekwatnie do wybranego turnusu – „Śladami da Vinci” lub „Wehikuł czasu” – codziennie na dzieci czeka sporo ruchu, zabaw i zajęć sportowych, integracyjnych, plastycznych, terenowych, manualnych, świetlicowych oraz animacyjnych. Na zakończenie pół-zimowiska dla każdego przewidziany jest pamiątkowy dyplom i nagroda rzeczowa.

Od początku istnienia organizujemy letni i zimowy wypoczynek dla dzieci. Można powiedzieć, że są to legendarne wydarzenia, bo bawiło się z nami już kilka tysięcy dzieci, niejednokrotnie po kilka lat z rzędu. Na ferie zimowe, które w tym roku zaczynają się 14 stycznia, przygotowaliśmy 100 miejsc na pół-zimowiskach w zaprzyjaźnionych Szkołach Podstawowych nr 7 przy osiedlu Milenium oraz nr 18 przy osiedlu Barskim. Jeśli będzie zainteresowanie, to także w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Piramowicza – mówi Halina Rams, koordynator wypoczynku w stowarzyszeniu.

Sporą atrakcją są nasi wolontariusze, którzy wspomagając pracę wychowawców, przy okazji świetnie bawią się z dziećmi. Ofertę cenią sobie zwłaszcza rodzice pracujący, którzy mogą zostawić dzieci pod naszą opieką w godzinach od 7 do 17, być spokojnym, że dziecko między atrakcjami zje drugie śniadanie i pełny obiad, a aktywności w gronie rówieśników będą okazją do dobrej zabawy,  uśmiechów i rozmów po powrocie do domu. Można wybrać pierwszy lub drugi tydzień, są i tacy, którzy decydują się spędzić z nami całe ferie zimowe. Warunek jest tylko jeden – trzeba się spieszyć, bo co roku miejsca na wypoczynek z Sursum Corda rozchodzą się jak ciepłe bułeczki – dodaje Halina Rams.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kolonie.sc.org.pl, a kto spieszy się z rezerwacją (i słusznie) niech prędko dzwoni :

18 44 11 994 😉

 

Karol Tomasiak

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]