Uważajcie na siebie! Wygląda na to, że zima postanowiła zaatakować ze zdwojoną siłą. Na drogach już panują trudne warunki, a może być jeszcze gorzej. Pojawiły się dwa ostrzeżenia meteorologiczne. Jedno z nich dotyczy oblodzenia, drugie zawiei i zamieci śnieżnych.

dts

Mokra po opadach śniegu nawierzchnia dróg i chodników będzie zamarzać. Na termometrach zobaczymy ok. -4°C, a temperatura minimalna gruntu wyniesie ok. -6°C

Ostrzeżenie dotyczące oblodzenia, wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, obowiązuje dziś do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 95%.

Synoptycy przewidują także pojawienie się zawiei i zamieci śnieżnych. Przyczyną będzie zachodni i północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h., osiągający w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%, a ostrzeżenie meteorologiczne tego dotyczące obowiązuje do jutrzejszego południa (3 stycznia).

fot. ilustr. pixabay

Uwaga! Na drogach panują bardzo trudne warunki

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.