Uwaga! Na drogach panują bardzo trudne warunki

Wygląda na to, że zima zaskoczyła drogowców. Ze względu na intensywne opady śniegu w niektórych miejscach na drogach panują bardzo trudne warunki. Apelujemy o ostrożność.

Problem z dojazdem mogą mieć zwłaszcza kierowcy poruszający się na trasie Nowy Sącz – Krynica-Zdrój.

Tuż przed godziną 8. sądecka policja informowała o czterech samochodach ciężarowych, blokujących jezdnię na granicy Frycowej i Łabowej. Dwa kolejne stały na Krzyżówce w odległości około 50 metrów od siebie.

Obecnie ruch w tamtym miejscu odbywa się w miarę płynnie, jednak uważajcie na siebie!

– Dzisiejsza pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Intensywne opady, niekiedy marznącego śniegu, powodują, że jezdnia jest wyjątkowo śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia – tłumaczy Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowa KMP w Nowym Sączu.

Ostrożność powinni zachować także piesi. Przed przejściem przez ulicę należy dokładnie się rozejrzeć, pamiętając o tym, że w zimowych warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża. Kiedy na zewnątrz panuje kiepska widoczność, warto mieć ze sobą też elementy odblaskowe.

– Kamizelki, latarki, parasolki, czy odblaski na rękę, sprawią, że pieszy będzie widoczny dla kierowcy nie z odległości 20-30 metrów, ale z odległości nawet 150 metrów. To może zagwarantować, że kierowca zdąży wyhamować i nie dojdzie do potrącenia – wyjaśnia policjantka.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.