17 listopada, Nowy Sącz: zakończenie sezonu zlotowego połączone z akcją dla małej Róży

17 listopada, Nowy Sącz: zakończenie sezonu zlotowego połączone z akcją dla małej Róży

Night Race Nowy Sącz to grupa pasjonatów samochodów tuningowanych. Jej członkowie regularnie spotykają się, aby spędzić czas z ludźmi, których łączy zamiłowanie do samochodów i ich modyfikowania. Zakończenie tegorocznego sezonu zlotowego grupy połączone będzie z akcją pomocy dla dwuletniej Róży Dąbrowskiej, która walczy z dysplazją piszczelową kości.

Straszna choroba: nerwiakowłókniowatość typu I, guzy w całym ciele i kość nóżki, która pomimo wzmacniania ciągle się łamie – to przyczyny niewyobrażalnego cierpienia małej bohaterki, która dzielnie wałczy o życie. Niestety, jeśli nie uda się zebrać funduszy, Różę czeka amputacja nogi. Szansę na jej uratowanie daje jedynie dr Paley – światowej sławy ortopeda, który mógłby zoperować dziewczynkę w styczniu 2020 roku w Warszawie.

Róża jest bardzo żywa, chce chodzić, poznawać świat. Jak mam wytłumaczyć tak małej istocie, że nie może? Przecież nie przywiążę jej do łóżka. Moja mała córeczka może stracić nogę. Jeśli nie zdążymy z operacją, nóżka będzie łamała się dalej, trzeba będzie ją amputować. Tylko dr Paley daje nam szansę. Operacja już w styczniu. Pomocy! – prosi mama dziewczynki

W akcję pomocy postanowili włączyć  się również członkowie grupy Night Race Nowy Sącz, którzy 17 listopada o godzinie 12 na parkingu pod Galerią Gołąbkowice organizują zlot i będą zbierać pieniądze na pomoc dla chorej dziewczynki.

-Chcemy pomóc potrzebującym, bo nikt nie wie co w życiu może nas spotkać. Być może za chwilę ktoś z nas będzie potrzebował takiej pomocy. Chcemy też pokazać, że nie jesteśmy tylko szalonymi kierowcami i dzieciakami, które z nudów tuningują samochody, ale ludźmi o dobrym sercu, którzy potrafią pomagać – mówią organizatorzy.

Do organizacji wydarzenia włączyli się już liczni sponsorzy oraz osoby, które swoimi występami uświetnią wydarzenie. Będą konkursy  dla małych i dużych, licytacja oraz food tracki z jedzeniem, napojami oraz wata cukrowa.

17 listopada zapraszamy na parking pod Galerią Gołąbkowice w Nowym Sączu. Start: 12:00! Nie może Was tam zabraknąć. Róża czeka na naszą pomoc!

fot: https://www.siepomaga.pl/