Zagrać każdy może

Zagrać każdy może

Trochę lepiej lub trochę gorzej – parafraza znanej piosenki, którą wykonywał Jerzy Stuhr zakończyła sobotni (21 stycznia) spektakl pt. „Aktorzy” Teatru Nowego w Nowym Sączu. W przedstawieniu wzięła udział także publiczność.

Gości przybyłych na odnowioną salę w dawnym kinie Krokus (obecnie pomieszczenia PWSZ w Nowym Sączu) powitała założycielka i dyrektorka Teatru Nowego Violetta Romul – Pomietło.

Spektakl to komediodramat na podstawie tekstu pt. „Generalna Próba” Wilhelma Raorta.

Przedstawienie rozpoczyna narzekanie reżysera, który zwołał aktorów na próbę a ci nie dość, że nie
raczyli się pojawić, to nawet nie poinformowali, że się spóźnią. Ostatecznie przybywają w końcu na plan. Jest wśród nich świeżo upieczony i aktor z najdłuższym stażem, wiecznie zakatarzona suflerka i nieoceniony dekorator Waldemar.

Aktorzy przenoszą na plan swoje prywatne sprawy, co bardzo denerwuje i dekoncentruje reżysera (a za tydzień premiera!). Decyduje się więc zaangażować w spektakl osoby z widowni. Powoduje to mnóstwo zabawnych sytuacji. Aby się przekonać jakich, trzeba samemu obejrzeć spektakl.

– Pokazujemy,  że teatr to życie i wszyscy bierzemy w nim udział wcielając się w różne role – powiedział na koniec Krzysztof Pomietło.

Na scenie wystąpili:

Józef Więcławek
Dorota Wodzień
Paweł Kowalczyk
Gracja Nieźdwiedź
Jarosław Rosiński
Magdalena Bielak
Wojciech Trela (bratanek Jerzego Treli)
Krzysztof Pomietło.

Kolejne spektakle w dniach: 4, 11, 25 lutego.

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 731 606 627

Fot. Agnieszka Małecka 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama