Zagorzyn/Zabrzeż – dwa wypadki w ostatni dzień długiego weekendu

Zagorzyn/Zabrzeż – dwa wypadki w ostatni dzień długiego weekendu

Wczoraj, ok. godz. 5.24, samochód osobowy marki Audi A3 wjechał w ogrodzenie, zaś o 19.45 motor marki YAMAHA zderzył się z Hondą Civic. W obydwu wypadkach poszkodowana została jedna osoba, która zakończyła swoją podróż w szpitalu.

Zagorzyn

W momencie przybycia ekip ratowniczych samochód znajdował się na poboczu w ogrodzeniu. Nikt nie został poszkodowany. W wyniku zdarzenia doszło do niewielkiego wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnię. Na jezdni znajdowało się też rozsypane szkło oraz inne elementy karoserii.

Strażacy z OSP Zagorzyn zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz  odciągnęli samochód od ogrodzenia na pobocze drogi. Usunęli także z jezdni szkło i elementy karoserii oraz posypali substancję  ropopochodną i płyny eksploatacyjne sorbentem.

Działania strażaków trwały pół godziny.

Zabrzeż

Ok. godz. 19.35, doszło do wypadku na drodze krajowej DK 969, na granicy powiatów nowosądeckiego i nowotarskiego. W Zabrzeży, samochód marki Honda Civic zderzył się z motorem marki YAMAHA.

Samochodem osobowym podróżowały 2 osoby,  motocyklem natomiast tylko kierujący. W chwili przybycia ekip ratowniczych, podróżujący Hondą znajdowali się poza pojazdem i nie zgłaszali żadnych dolegliwości, natomiast motocyklista znajdował się na jezdni i wymagał udzielenia pierwszej pomocy.

Strażacy udzielili motocykliście pierwszej pomocy, a następnie przekazali go załodze karetki pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. Sprawdzono także i zabezpieczono wyciekające płyny eksploatacyjne z pojazdów oraz odłączono klemy akumulatorów.

Strażacy kierowali wahadłowo ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję pojazdy usunięto z jezdni oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe.

Działania ratownicze trwały 2 godziny.

fot. KM PSP Nowy Sącz

 

 

Reklama