Zacięta rywalizacja w Brzeznej. W szranki stanęła strażacka młodzież

Zacięta rywalizacja w Brzeznej. W szranki stanęła strażacka młodzież

Brzezna, X Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla MDP im Antoniego Bieniasa

Już po raz dziesiąty członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całej Sądecczyzny zmierzyli się podczas Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych im. Antoniego Bieniasa. Rywalizacja tradycyjnie odbyła się w Brzeznej. Tym razem wzięło w niej udział 536 osób – 236 dziewczyn i 300 chłopców.

Zawodnicy, którzy wzięli udział we wczorajszych zawodach (17 lutego), klasyfikowani byli zarówno indywidualnie, jak i grupowo. W punktacji brany pod uwagę był wiek uczestnika, czas wykonania przez niego zadania oraz ewentualne błędy, jakie popełnił. Im mniej punktów się zdobyło, tym lepiej. Młodzi strażacy jak zwykle musieli pokonać specjalny tor przeszkód, a przy tym wykazać się szybkością, sprytem, a także znajomością sprzętu pożarniczego.

Wśród dziewcząt w klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Oliwia Pociecha z MDP Podole Górowa, która uzyskała 26,69 punktów. Zaraz za nią uplasowała się Patrycja Gondek z MDP Zagorzyn z wynikiem 26,97. Srebro zdobyła natomiast Karolina Kogut z MDP Ptaszkowa, która otrzymała 27,03 punktów.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców zwyciężył Jakub Latos z MDP Podole Górowa, zdobywając 25,62 punktów. Tym samym o włos pokonał Karola Janura z MDP Podrzecze, który uzyskał wynik 25,63. Jako trzeci na podium stanął Kamil Janus z MDP Ptaszkowa z 26,37 punktami.

W rywalizacji wzięło udział w sumie 111 drużyn. Wśród dziewczęcych wyniki przedstawiały się następująco: I miejsce MDP Podole Górowa​​ ​​​z wynikiem 114,57, II miejsce MDP Ptaszkowa​​​​​​ z 120,71 punktami, III miejsce MDP Podrzecze ​​​​​​z wynikiem 121,50. Jeśli chodzi o drużyny chłopięce (wraz z nimi oceniano grupy mieszane), złoto wywalczyła drużyna z MDP Podrzecze, zdobywając 108,07 punktów, za nią była MDP Podole Górowa​​​​​ z wynikiem 111,25, a na trzecim miejscu uplasowała się MDP Ptaszkowa​​​​​​ z 118,99 punktami.

W komisji sędziowskiej pracowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Przewodził im mł. bryg. Piotr Wysowski.

fot. Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nowym Sączu

Czytaj też: „150 lat na straży”. Ogłaszamy wyjątkowy strażacki plebiscyt! Nagrody czekają!

Reklama