Stara Wieś. Policja zatrzymała czterech motocyklistów. Za to, co zrobili, słono zapłacą

Stara Wieś. Policja zatrzymała czterech motocyklistów. Za to, co zrobili, słono zapłacą

Policjanci limanowskiej komendy 11 lutego (niedziela) poddali kontroli czterech mężczyzn poruszających się na crossach po miejscowości Stara Wieś. Jak się okazało, wszystkie zatrzymane pojazdy nie były dopuszczone do ruchu, a trzech kierujących nie posiadało wymaganych uprawnień do kierowania nimi.

,,Wszystkie 4 motocykle były niedopuszczone do ruchu i nie posiadały obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie dalszych czynności okazało się, że trzech z czterech kierujących nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyźni w wieku 21, 20 i 17 lat – mieszkańcy powiatu limanowskiego, za jazdę bez uprawnień i kierowanie pojazdami niedopuszczonymi do ruchu, odpowiedzą przed sądem. 31-latek, który posiadał prawo jazdy – został ukarany mandatem” czytamy w komunikacie KPP w Limanowej.

W każdym z wspomnianych przypadków powiadomiony został Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Dodatkowo funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności bądź grzywny w minimalnym wymiarze 1500 złotych.

,,Taki sam wymiar kary przewiduje kodeks wykroczeń za prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Dodatkowo za jazdę bez uprawnień sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów” zaznacza komenda limanowskiej policji.

fot. KPP w Limanowej 

Czytaj też:

Medikor na podium wśród małopolskich porodówek

Reklama