Zabrzeż. Strażacy ewakuowali rodzinę z balkonu. W domu wybuchł pożar

Zabrzeż. Strażacy ewakuowali rodzinę z balkonu. W domu wybuchł pożar

Dym odciął im drogę ucieczki i czteroosobowa rodzina oczekiwała na pomoc strażaków na balkonie. Na szczęście ratownicy dotarli na czas. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Zabrzeż (gmina Łącko). Na miejsce o 23:25 zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu, a także OSP Zabrzeż, Łącko i Czerniec.

Jak relacjonują funkcjonariusze PSP, dwoje dorosłych i dwoje dzieci nie było w stanie opuścić budynku bez pomocy strażaków. W domu panowało zbyt duże zadymienie. Pożar wybuchł w kotłowni, która znajdowała się na parterze.

Rodzina została ewakuowana przy użyciu drabiny. Wszyscy zostali przebadani przez załogę karetki pogotowia ratunkowego. Na szczęście nikomu nic nie dolegało.

Strażacy odłączyli instalację elektryczną w budynku i ugasili ogień. Wynieśli nadpalone wyposażenie kotłowni na zewnątrz, przelali je wodą i sprawdzili dodatkowo dom za pomocą kamery termowizyjnej, pirometru i detektora wielogazowego.

Działania trwały ponad półtorej godziny. Nie udało się ustalić, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Wydobyli Czarka z błota, uwolnili z łańcucha. Potrzebna była policja

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.