Wystawa grafiki w szymbarskim Kasztelu

Już w sobotę 10 listopada o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy grafiki Aliny Zachariasz-Kuciakowskiej.

wsb3

Wystawa rozpocznie się o godz. 18 w oficynie dworskiej Kasztelu w Szymbarku. Wystawa będzie czynna od 10 do 28 listopada.

Alina Zachariasz-Kuciakowska urodziła się w Gorlicach. Jest absolwentką LO im. Marcina Kromera w Gorlicach. Ukończyła studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w Instytucie Wychowania Artystycznego. To członek Związku Polskich Artystów Plastyków, przez pewien czas również Polskiego Komitetu InSEA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę. Pracuje twórczo, uprawia grafikę, rysunek i malarstwo.

Czytaj również: Rekordowy gol dla Sandecji już w 17 sekundzie. Passa trwa nadal

Prace artystki cechuje tak rzadko, szczególnie obecnie, spotykane skupienie, o­szczędność środków i synteza – nie oschła geometryczna ale wrażliwie odrzucająca wszystko to, co nie służy pełnemu wyrazowi zawartemu w deli­katności i niuansach cięcia. Alina Zachariasz szuka własnego znaku dla myśli i znajduje własny ślad dla ich wyrażania. Jej prace są piękne prawdą autentycznego przeżycia, a nie czystą estetyką formowania. Podziwiam Ją, że potrafiła zupełnie samodzielnie osiągnąć dojrzałość artystyczną i życzę należnych sukcesów i niesłabnącej chęci do pracy… – opisała Zachariasz-Kuciakowską profesor Danuta Kołwzan Nowicka (Warszawa, 2000 r).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: www.muzeum.gorlice.pl

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]