Rekordowy gol dla Sandecji już w 17 sekundzie. Passa trwa nadal

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz na własnym stadionie zremisowali z GKS-em Jastrzębie 1:1. Spotkanie rozegrano w ramach 17. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

Dla podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego był to siódmy kolejny ligowy mecz bez porażki w Nowym Sączu i trzeci domowy remis.

Czytaj również: Piłka nożna. Grali w pierwszej lidze. Teraz są blisko ligowego dna kilka klas niżej!

Miejscowi spotkanie przeciwko ekipie z Górnego Śląska rozpoczęli wręcz fenomenalnie. Już w… 17 sekundzie gola dla „Biało-czarnych” zanotował Mateusz Klichowicz. 27-letni napastnik nowosądeckiego pierwszoligowca wykorzystał błąd Piotra Pacholskiego i wpakował piłkę do siatki. W kolejnych minutach przyjezdni próbowali doprowadzić do wyrównania, ale bez efektu.

Gospodarze starali się bronić wyniku, co udawało im się przez wiele minut, ale tak jak gol dla sądeczan padł w początkowej fazie meczu, tak bramka dla gości została zdobyta w ostatnich minutach.

W 88 minucie Adam Żak celnie przymierzył z rzutu wolnego, pomógł mu jeszcze Marek Kozioł i na tablicy wyników zrobiło się 1:1.

Sandecja Nowy Sącz – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Klichowicz 1 min, 1:1 Żak 88 min.

Żółte kartki: Damian Chmiel, Dawid Flaszka.

Sandecja: Kozioł – Basta, Szufryn, Piter-Bućko – Chmiel (90 Korzym), Baran, Małkowski (86 Dudzic), Kasprzak, Maślanka – Klichowicz, Gabrych (79 Flaszka).

GKS: Drazik – Kulawiak, Pacholski (82 Weis), Szymura, Gojny – Spychała, Tront, Ali (76 Żak), Jadach, Skórecki (55 Gancarczyk) – Adamek.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Białą Podlaska).