,,Wyłącz hejt— włącz szacunek”. WSB-NLU edukuje i zaprasza sądeckie szkoły do kooperacji

,,Wyłącz hejt— włącz szacunek”. WSB-NLU edukuje i zaprasza sądeckie szkoły do kooperacji

wsb - nlu

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University zaprasza sądeckie szkoły na warsztaty, na których specjaliści przybliżą uczniom zagadnienie hejtu i konsekwencji związanych z tym zjawiskiem. Ponadto uczelnia zaprasza do współpracy szkoły zainteresowane profilaktyką i przeciwdziałaniem mowie nienawiści.

Akcja ,,Wyłącz hejt — włącz szacunek” to ogólnopolska i zarazem cykliczna inicjatywa Fundacji Eltrox. W tegoroczną edycję zaangażowała się również jedna z sądeckich uczelniWyższa Szkoła Biznesu – National Louis University. Pracownicy WSB-NLU aktywnie włączyli się w tworzenie materiałów promujących akcję Fundacji i przypominają jak istotna jest budowa świadomości o tym, że w sieci nic nie znika, a hejt pozostaje coraz częstszą przyczyną samobójstw wśród dzieci i młodzieży.

Naucz się co to hejt z WSB-NLU

Sądecka uczelnia w ramach wspominanej akcji przygotowała ofertę dla szkół dotyczącą warsztatów profilaktycznych pt. ,,Hejt w ujęciu prawnym, psychologicznym oraz informatycznym”.

,,Nasza wykwalifikowana grupa ekspertów, złożona z psychologa, informatyka i prawnika, poprowadzi warsztaty, które pomogą uczniom zrozumieć i radzić sobie z problemem hejtu w sieci. Dzięki wieloaspektowemu podejściu, uczniowie będą mieli okazję zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności potrzebne do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu” — zachęca uczelnia. 

Warsztaty mogą być realizowane w czwartki w szkołach, które zadeklarują chęć uczestnictwa w nich bądź na terenie WSB-NLU. Składać się one będą z trzech elementów prezentujących zagadnienie hejtu w ujęciu psychologicznym (poprowadzone przez mgr Marię Wiśniewską), informatycznym mówiącym o braku anonimowości w sieci (poprowadzone przez mgr inż Wojciecha Bobaka) oraz prawnym a w tym kwestie związane z konsekwencjami prawnymi hejtu w różnych grupach wiekowych (poprowadzone przez dr Michała Mółki).Przewidziany czas na warsztaty to 80 minut.

Dodatkowo uczelnia oferuje dla zainteresowanej placówki ,,Dzień otwarty” zorganizowany specjalnie dla uczniów szkoły.  Uczniowie będą mogli zwiedzić WSB-NLU, zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zapytać o szczegóły rekrutacji czy porozmawiać o wszystkim, co dotyczy dotyczący studiowania na WSB-NLU.

Zainteresowane szkoły proszone są o kontakt pod adres: [email protected].

 

fot.pixabay

Czytaj też:

,,Życie Warte Jest Rozmowy”. Suicydolog uświadamia gdzie ofiary hejtu mogą szukać pomocy

,,Wyłącz hejt – włącz szacunek”. Magdalena Wajda o skutkach hejtu dla ofiar, sprawców i świadków

 

 

Reklama