Właściciele zwierząt – uwaga! Przed nami szczepienia lisów

Właściciele zwierząt – uwaga! Przed nami szczepienia lisów

lis

Przed nami wiosenna akcja szczepienia wolno żyjących lisów. W tym czasie trzeba zadbać nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale także domowych pupili oraz zwierząt gospodarskich.

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie obejmie całą Małopolskę. W dniach od 15 do 27 kwietnia, tak jak w przypadku poprzednich tego typu akcji, preparat będzie rozrzucany z samolotów oraz ręcznie wykładany. Dawki szczepionki (widoczne w komunikacie, który zamieściliśmy w galerii pod tekstem) to pakiety składające się z zielonobrązowego krążka lub prostopadłościanu o mocnym rybnym zapachu, wewnątrz którego znajduje się aluminiowo-plastikowy blister wypełniony płynem.

Trzeba pamiętać, że nie wolno podnosić, dotykać ani rozłamywać tego typu szczepionki. W przypadku kontaktu preparatu ze skórą, błonami śluzowymi, oczami lub otwartymi ranami należy natychmiast umyć te miejsca wodą z mydłem i jak najszybciej zgłosić się do lekarza medycyny bądź najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Uważajcie też na zwierzęta – zarówno te domowe, jak i gospodarskie. Każdy ich kontakt ze szczepionką dla lisów trzeba zgłosić do lekarza weterynarii albo najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. W czasie trwania akcji i 2 tygodnie po jej zakończeniu nie powinno się wypuszczać psów i kotów bez opieki. Podczas ewentualnych spacerów psy należy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

komunikat: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie
fot. ilustr.: pixabay.com


Czytaj też:

Zmarł mężczyzna, któremu na ratunek ruszyli policjanci z Gorlic

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama