Wkrótce rozbudowa Zespołu Szkół im. ks. Tischnera w Starym Sączu. Podpisano umowę z wykonawcą

Wkrótce rozbudowa Zespołu Szkół im. ks. Tischnera w Starym Sączu. Podpisano umowę z wykonawcą

Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

Za niedługo siedziba Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zacznie „rosnąć”. Obiekt przy ulicy Daszyńskiego doczeka się rozbudowy. Podpisano już umowę z wykonawcą.

W przetargu wpłynęło dziesięć ofert. Najkorzystniejsza okazała się ta, przedstawiona przez firmę FH „MIKULEC” z Białej Niżnej. W ubiegły czwartek (7 marca) starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk podpisali umowę z Andrzejem Mikulcem.

Budynek szkoły przy ul. Daszyńskiego w Starym Sączu ma zyskać część dydaktyczną. Wykonawca zadba m.in. o potrzebne instalacje, przyłącza wody i gazu, a także o odcinek sieci kanalizacyjnej. Rozbudowa miała pochłonąć 10 milionów złotych, ale planowaną kwotę udało się obniżyć do 9,3 miliona złotych.

Prace ruszą, kiedy wykonawcy przekazany zostanie plac budowy oraz „pozwolenie Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych na obszarze i w trakcie prowadzenia robót budowlanych”. Powiat ma na to 21 dni od momentu podpisania umowy. Natomiast zgodnie z umową wykonawca ma zakończyć roboty i uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu w ciągu 11 miesięcy.

fot. Paweł Szeliga – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Google Street View

Czytaj też: Plebiscyt „150 lat na straży” przedłużony. Zgłoś strażaka!

Reklama