Snajperzy i strzelcy z WOT trenowali na Limanowszczyźnie [zdjęcia]

Snajperzy i strzelcy z WOT trenowali na Limanowszczyźnie [zdjęcia]

WOT

Terytorialsi z Mazowsza mogli sprawdzić swoje umiejętności w górzystym terenie, a miejscowi wojskowi jeszcze lepiej poznać swój „Stały Rejon Odpowiedzialności”. Szkolenie strzelców wyborowych i snajperów z 5 Mazowieckiej oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej trwało 9 dni, a zakończyło je ponad 40-godzinne zadanie bojowe. Zgrupowanie miało miejsce na Limanowszczyźnie.

Jak wyjaśniają wojskowi, ćwiczenia mają być jak najbardziej zbliżone do prawdziwych warunków współczesnego pola walki, dlatego podczas nich wykorzystuje się m.in. nowoczesny sprzęt należący do Brygad Obrony Terytorialnej, jak drony, czy termowizję. Bierze się też pod uwagę wnioski, które płyną zza wschodniej granicy.

Szkolenie dla strzelców wyborowych i snajperów trwało w Beskidzie Wyspowym od 24 lutego do 3 marca, a prowadziła je kadra instruktorska 54 batalionu lekkiej piechoty z Zegrza Południowego. Pierwszego dnia doskonalono umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem broni krótkiej i karabinków szturmowych. W kolejnych dniach ćwiczenia dotyczyły taktyki działań snajperskich w terenie lesistym oraz zabudowanym. Żołnierze mogli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu budowy sprzętu, balistyki oraz zakładania stanowisk z wykorzystaniem trójnogów strzeleckich.

Zgrupowanie na Limanowszczyźnie zakończyło zadanie bojowe trwające ponad 40 godzin. Jego uczestnicy wykorzystywali środki elektronicznego, termowizyjnego i optycznego podglądu, by prowadzić obserwację.

fot: zespół prasowy 11MBOT i 5MBOT – opublikowane przez Urząd Miasta Limanowa

Czytaj też: Prąd. Znowu w planach jest sporo wyłączeń w naszym regionie

Reklama