Kobieta z koroną. Nie tylko byciem miss człowiek żyje

Kobieta z koroną. Nie tylko byciem miss człowiek żyje

Kobieta z koroną - Nie tylko byciem miss człowiek żyje

Szał wyśmienitych kreacji, jeszcze piękniejsze kobiety zerkające z ekranów telewizorów bądź wprost ze sceny w amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu, to wspomnienia lipcowych wyborów Miss Polski 2023. Aleksandra Budnik, Miss Małopolski z roku 2022, znalazła się wtedy w grupie TOP 16 najpiękniejszych Polek.

Zyskałam większą pewność siebie, jestem odważniejsza i wiem, że mogę pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody. Przede wszystkim konkurs to niezwykła przygoda, zabawa i czas na nawiązanie nowych znajomości, które zostają na lata, bo Miss Polski to nie tylko konkurs, ale także miss rodzinka – ocenia z perspektywy czasu.

***

Czy udział w tej imprezie wpłynął w jakiś szczególny sposób na funkcjonowanie 22-letniej sądeczanki? Panuje przekonanie, że uczestnictwo w tego typu ogólnopolskich konkursach, dodatkowo zajście w nich tak wysoko, diametralnie przeistacza taką osobę w gwiazdę, celebrytę, daje jej sławę i rozpoznawalność.

– Uważam, że taka rozpoznawalność i rozgłos nie wpłynęły w szczególny sposób na moje życie. Owszem, coraz więcej osób mnie rozpoznaje i pyta, czy to ja brałam udział w konkursie albo mówią, że bardzo mnie wspierały i mocno kibicowały. Nieraz jestem również zaczepiana w galerii handlowej, a wiele dziewczyn pisze do mnie prywatnie na mediach społecznościowych, zadając różnego rodzaju pytania dotyczące tego, jak dostać się do konkursu bądź kiedy będą kolejne edycje, czy było warto w ogóle brać udział, bo chcą iść w tę stronę, ale się boją lub mają kompleksy – opowiada Aleksandra Budnik.

*** 

Konkurs objęty jest umowami, które uczestniczki muszą przestrzegać a szczególnie te, które znalazły się w finałowej szesnastce najpiękniejszych kobiet w Polsce.

– Dostanie się do finałowej 16 Miss Polski 2023 równa się z przyznaniem tytułu Ambasadorki Województwa Małopolskiego. Otrzymując go, muszę godnie reprezentować swój region na różnego rodzaju imprezach. Jednym z takich wydarzeń był finał WOŚP, na którym miałam przyjemność gościć w Krakowie. Kolejną, mniejszą imprezą była zabawa karnawałowa zorganizowana dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Klęczanach (…)

Cały tekst przeczytasz w najnowszym wydaniu DTS pod linkiem:

https://www.dts24.pl/dts-2024-03-07-sadeczanka/

Fot. Arch. A. Budnik

Reklama