Witold Kozłowski przekazał sztafetę partyjnego kierownictwa w regionie

Witold Kozłowski przekazał sztafetę partyjnego kierownictwa w regionie

12 lipca w Nowym Sączu, marszałek Witold Kozłowski przekazał symbolicznie sztafetę władzy na stanowisku pełnomocnika struktury Prawa i Sprawiedliwości senatorowi Wiktorowi Durlakowi, który pokieruje powiatem nowosądeckim i gorlickim oraz poseł Annie Paluch, która będzie odpowiedzialna za powiaty: limanowski, tatrzański i nowotarski. Jak informowaliśmy 29 czerwca  w dts24-  decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, okręgowymi strukturami partii w województwie małopolskim pokierują nowi, wskazani przez niego politycy. Na Sądecczyźnie Wiktor Durlak, a na Limanowszczyźnie i Podhalu – Anna Paluch.

Ostatnie już blisko cztery lata to niełatwy czas pandemii koronawirusa, ale zdaliśmy ten egzamin. Uruchomiliśmy Małopolską Tarczę Antykryzysową, której budżet przekracza obecnie 2 miliardy złotych. Pożar w Nowej Białej, wichury, powodzie… Reagowaliśmy na bieżąco. – Udało nam się wytworzyć synergię między samorządem województwa a samorządami lokalnymi. Wartość dodaną, która pozwala nam sprawnie działać w sytuacjach kryzysowych – podkreśla marszałek Witold Kozłowski. – Za polityką zrównoważonego terytorialnie rozwoju stoją konkretne liczby. Do powiatów nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, tatrzańskiego, nowotarskiego i miasta Nowego Sącza wykonaliśmy ponad 5300 różnego rodzaju transferów finansowych, na zadania z różnego obszaru: kultury, sportu, rolnictwa, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, ale też pomocy społecznej i transportu. To także szereg bardzo ważnych inwestycji drogowych. To projekty dofinansowane ze środków europejskich, będących w dyspozycji województwa. Kwota dofinansowania to ponad 2,3 miliarda złotych

Witold Kozłowski funkcję pełnomocnika okręgu pełnił od 2019 roku.

Zdjęcia: Arbresha Goranci

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.