W Nowym Sączu będą nowe parkomaty z nową funkcją

W Nowym Sączu będą nowe parkomaty z nową funkcją

Nowy Sącz, parkomaty

Wkrótce w Nowym Sączu staną nowe parkomaty. Wymiana 45 starych urządzeń potrwa do końca sierpnia. Pojawi się też możliwość dokonywania e-płatności za postój.

Nowe parkomaty będą mieć dotykowe ekrany i zasilanie z ogniw fotowoltaicznych. Kierowcy będą wprowadzać numer rejestracyjny pojazdu, a za postój mogą zapłacić monetami, kartami płatniczymi oraz BLIK-iem. Wciąż respektowana będzie też Karta Nowosądeczanina.

– Jest to urządzenie bardzo przystępne, z wyświetlaczem. Myślę, że nie będzie już kłopotów z zawieszaniem się systemu – zaznaczał Jerzy Leszczyński, prezes MPK w Nowym Sączu podczas ubiegłotygodniowej prezentacji nowych parkomatów.

Jak poinformował, umowę podpisano w listopadzie ubiegłego roku. Dotyczy ona nie tylko wymiany 45 parkomatów, ale też ich siedmioletniej obsługi serwisowej.

– Mamy świadomość, że sprzęt, który do tej pory służył w Nowym Sączu, był wyeksploatowany, zawodny i trudny w obsłudze. Wkraczamy w całkowicie nową epokę. Wydaliśmy na ten cel ponad dwa miliony złotych. Mam nadzieję, że nowosądeczanie będą zadowoleni. Pojawi się też możliwość obsługi zdalnej, o co postulowali mieszkańcy – mówił prezydent Ludomir Handzel.

fot. UM Nowego Sącza

Czytaj też: Więcej hulajnóg na ulicach Nowego Sącza. Dołączył Bolt!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.