Wiśniowski inwestuje w rozwój turystyki nad Jeziorem Rożnowskim. Czeka na pozwolenie na budowę…

Wiśniowski inwestuje w rozwój turystyki nad Jeziorem Rożnowskim. Czeka na pozwolenie na budowę…

Sądecki biznesmen Andrzej Wiśniowski złożył w starostwie powiatowym w Nowym Sączu wniosek o pozwolenie na budowę w Gródku nad Dunajcem budynku usługowego o powierzchni 17 tys. m2. Lokalizacja inwestycji to teren dawnego klubu Quantum – tuż przy drodze wojewódzkiej łączącej Nowy Sącz z Gródkiem i nad zatoką z widokiem na wyspę Grodzisko.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że inwestor planuje budowę cztero- i trzygwiazdkowych hoteli z bazą 600 pokoi oraz karczmy. Wójt gminy Gródek nad Dunajcem, której samorząd na wniosek Wiśniowskiego dokonał stosownych zmian w studium miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w rozmowie z „Gazetą Krakowską” potwierdził jedynie, że inwestycja na gruntach należących do przedsiębiorcy ma służyć turystyce.

Luksusowe hotele, już funkcjonujące nad Jeziorem Rożnowskim (Heron i Lemon Resort Spa) w sposób spektakularny zwiększyły atrakcyjność i popularność tego miejsca. Kolejne inwestycje w bazę turystyczną i obiekty gastronomiczne, mogą dać impuls dla dalszego rozwoju gminy w tym kierunku.

Finał nowego przedsięwzięcia Wiśniowskiego spodziewany jest na lata 2025 – 2026.

fot. Google

Czytaj też:

Tauron chce zainwestować 6 miliardów w Jezioro Rożnowskie. To szansa na drugą młodość zbiornika