Krynica – Zdrój. Kreowanie mody na podróżowanie. Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła” zawitało pod Jaworzynę

Krynica – Zdrój. Kreowanie mody na podróżowanie. Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła” zawitało pod Jaworzynę

Do Krynicy-Zdroju zawitało Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. Multimedialny projekt edukacyjny dedykowany uczniom i nauczycielom zaprezentował w obecności  mediów wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Poprzez interaktywne formy komunikacji i angażującą zabawę, zachęcającą do poznawania turystycznych ciekawostek Polski, młodzi ludzie zdobywają wiedzę. Skutkiem ubocznym nauki przez zabawę jest popularyzacja różnych form turystyki i aktywności ruchowej, kreowanie mody na podróżowanie po Polsce oraz promocja miejsc i atrakcji turystycznych.

Turystyka ma duże znaczenie społeczne. Powoduje że staramy się zrozumieć drugiego człowieka, jego kulturę. Jest panaceum na konfliktogenne narracje jakie pojawiają się we współczesnym świecie. Projekt, który dziś zawitał do Krynicy – Zdroju spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce i bardzo mnie to cieszy, bo zaszczepianie turystycznego bakcyla ma ważne znaczenie nie tylko wychowawcze i społeczne ale i gospodarcze. Polska turystyka opiera się w 70-80 procentach na turystyce krajowej. Z 34 milionów wykupionych rocznie w naszym kraju noclegów aż 80 proc. dotyczy turystów krajowych. A im więcej Polaków będzie chciało podróżować i poznawać inne zakątki Polski tym lepszych skutków ekonomicznych możemy się spodziewać – mówił wiceminister Gut – Mostowy.

 

Misja „Turystyczna Szkoła” powierzona została Polskiej Organizacji Turystycznej, która realizuje ją we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

Mobilne Centrum Edukacji będzie gościło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju przez dwa dni.

– Dotarliśmy już do ponad 220 szkół w każdym województwie. Mobilnce Centrum Edukacji przyjeżdża do każdej szkoły na dwa dni. W kilku jego strefach uczniowie mogą np. dzięki okularom viral zwiedzić kopalnię Soli w Wieliczce, przejechać się na rowerze po ścieżkach rowerowych, popływać kajakiem po rzece. Dzieci poprzez gry, zabawy, quizy oraz  zastosowanie nowych technologii poznają kraj, jego środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki i historię – mówi Anna Salamonowicz-Mochel wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

czytaj także:

Niedźwiedzie budzą się ze snu zimowego. W Paśmie Radziejowej znaleziono trop

 

Reklama