Wierchomla. Wyrusz z przyrodnikiem na Zimową Noc Sów

Wierchomla. Wyrusz z przyrodnikiem na Zimową Noc Sów

Zimowy krajobraz, bliskie spotkanie z naturą, nocne odgłosy przyrody, a przy tym spora garść wiedzy – to może być niezapomniane przeżycie. Wierchomla zaprasza na Zimową Noc Sów.

Wycieczkę poprowadzi Tomasz Baziak, wierchomlański przyrodnik, miłośnik ptaków. Podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą na temat bezszelestnych nocnych łowców oraz beskidzkiej przyrody. W planach jest podglądanie sowich zwyczajów i nasłuchiwanie ich odgłosów, a wieczorne godziny spaceru nadadzą wyprawie wyjątkowy klimat.

Najbliższa taka wycieczka już w sobotę, 4 lutego. Do spaceru może dołączyć każdy pasjonat przyrody – niezależnie od wieku. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak konieczny będzie zakup biletu na wjazd kolejką. Trzeba się też ciepło ubrać, najlepiej na tak zwaną cebulkę i zabrać ze sobą latarkę.

Wyprawa startuje o godzinie 16:00 z Restauracji pod Wyciągiem w Stacji Narciarskiej Wierchomla. Tam uczestnicy zostaną krótko wprowadzeni w sowi świat, następnie wjadą wyciągiem na górę i powędrują w kierunku Bacówki nad Wierchomlą. Spacer będzie trwał w sumie około 3-4 godzin. W zależności od kondycji uczestników powrót do hotelu odbędzie się drogą lub czarnym szlakiem.

Organizatorem wycieczki jest Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort (kontakt tel. 18 414 31 31). Jeśli pogoda nie dopisze, spacer zostanie odwołany.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku można było wziąć udział w podobnym wydarzeniu, organizowanym przez Nadleśnictwo Nawojowa. Jak udał się wtedy nocny spacer? O tym, przeczytasz TUTAJ.

fot. Wierchomla

Share on twitter
Share on facebook