Sowy w nocy przyłapane. Wyprawa zakończona sukcesem

Sowy w nocy przyłapane. Wyprawa zakończona sukcesem

nasłuchiwanie sów

Noc, gwieździste niebo, tajemnicze dźwięki lasu, a przede wszystkim – oczekiwane odgłosy sów. Wieczorny spacer organizowany przez Nadleśnictwo Nawojowa przyciągnął spore grono miłośników przyrody i zakończył się sukcesem.

W wydarzeniu udział wzięło 59 osób, w tym wiele dzieci. Uczestnicy wyprawy mogli wysłuchać wykładów na temat sów, zobaczyć ich pióra, plakat z sylwetkami polskich gatunków, a także wyplówki, czyli ,,zlepek niestrawionych części pokarmu, np. kości, sierść, pancerzyki owadów, wydalany ruchami wymiotnymi przez otwór gębowy ptaków”.

Przewodnikami byli Tomasz Baziak i Marcin Urbański, którzy z chęcią odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące sów i ich zwyczajów oraz innych ptaków. Sporą atrakcją był pokaz wabienia sów za pomocą głosu w wykonaniu ornitologa.

– O 21:15 nastąpiła kulminacja wrażeń: wśród przepięknych jodeł i buków, niedługo po zmierzchu i wśród wschodzących na niebie gwiazd odzywają się puszczyki! Zlokalizowane po głosach zostały jednocześnie trzy osobniki: jedna samica i dwa samce, które dawały fantastyczny koncert – relacjonują przedstawiciele Nadleśnictwa Nawojowa.

Kiedy grupa już wracała, znów udało się jej usłyszeć samca puszczyka, a nawet zobaczyć, jak przelatuje. Las pełen był też innych odgłosów. Jeszcze przed zmierzchem słychać było inne ptaki, ale wędrowcom towarzyszył też szum potoku i drzew. Ponadto udało im się spotkać żaby, ropuchy i salamandry plamiste.

Jak pisaliśmy TUTAJ, wydarzenie odbyło się w piątek (29 kwietnia), a wyprawa wyruszyła spod Szkółki Leśnej Feleczyn (Składziste, gmina Łabowa).

fot. Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.