Nowy Sącz, ul. Zielona. Rozpoczęła się budowa kampusu WSB-NLU

Nowy Sącz, ul. Zielona. Rozpoczęła się budowa kampusu WSB-NLU

Robotnicy wkroczyli dziś na plac budowy nowego kampusu nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu. Na sześciu kondygnacjach budynku, który wyrośnie w miejscu, gdzie kiedyś przy ulicy Zielonej były korty tenisowe, zmieszczą się pokoje dla 120 studentów. Inwestycja rozwiąże kilka problemów lokalowych uczelni – między innymi problem z zakwaterowaniem studentów WSB-NLU, którzy przyjeżdżają studiować do Nowego Sącza z zagranicy. Jak mówią władze Wyższej Szkoły Biznesu – im najtrudniej znaleźć jest w mieście lokum.

Standard budynku, którego budowa właśnie się rozpoczęła, określono jako „średni – wysoki”. Każdy z pokoi będzie miał łazienkę. Na ostatnim piętrze będzie ogród zimowy i strefa relaksu. Będzie też przestrzeń, gdzie zaprojektowano 10 sal wykładowych.

Koszt pierwszego etapu inwestycji to 23 miliony 698 tys. zł. Wykonawca – Firma Budowlano-Remontowa Tadeusza Pióro z Maciejowej  zobowiązał się do zakończenia prac w czasie 15 miesięcy .

– Ten etap zakłada powstanie 74 pokoi (jedno, dwu i trzyosobowych) oraz dziesięciu sal wykładowych na 50 osób każda, z najnowocześniejszym sprzętem audio i komputerowym – mówi Przemysław Bochenek, kanclerz WSB-NLU w Nowym Sączu.

Po drugim etapie przybędzie miejsca dla 80 studentów i pięć mieszkań dla pracowników uczelni.  Inwestycja ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2025 roku.

ilustracje: WSB-NLU

Czytaj też:

Wierchomla. Wyrusz z przyrodnikiem na Zimową Noc Sów

 

 

Share on twitter
Share on facebook