Wiemy gdzie stanie pierwszy fotoradar w powiecie nowosądeckim!

fotoradar Naściszowa

W Naściszowej stanął już słupek i dwa znaki informacyjne. Co prawda były zakryte folią, ale została zdarta przez wiatr lub przez jakiegoś przechodnia. Wszystko to zwiastuje, że wkrótce w tym miejscu pojawi się fotoradar. Urządzenie będzie instalowane w ramach realizowanego obecnie projektu rozbudowy systemu fotoradarowego, który zakłada uruchomienie 26 nowych fotoradarów w całej Polsce. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, kiedy fotoradar w Naściszowej zostanie uruchomiony.

To jeden z pierwszych zamontowanych w ramach zawartej umowy masztów fotoradarowych. Urządzenie nie zostało jeszcze odebrane przez GITD. Termin jego włączenia do systemu CANARD nie został jeszcze ustalony – informują przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Sądeckie fotoradary

W powiecie nowosądeckim na razie nie ma żadnego fotoradaru. W Nowym Sączu natomiast funkcjonują dwa urządzenia – jedno przy ul. Piłsudskiego, a drugie przy Nawojowskiej. Zapytaliśmy GITD o to, ile wykroczeń zarejestrowały w tamtym roku.

Jak się okazuje, fotoradar ustawiony przy ul. Piłsudskiego “złapał” w 2020 roku w sumie 1,1 tys. kierowców przekraczających prędkość. Natomiast urządzenie przy ul. Nawojowskiej zarejestrowało 2,3 tys. wykroczeń.

Największym zarejestrowanym w 2020 roku w Nowym Sączu przekroczeniem prędkości było wykroczenie popełnione w kwietniu przy ul. Piłsudskiego. Kierujący osobówką przy ograniczeniu do 60 km/h, jechał 133 km/h. Sprawca ukarany został mandatem karnym – informują przedstawiciele GITD.

 

Czytaj też:

Jutro trudne rozmowy o budowie „sądeczanki”. Marszałek podjął się roli mediatora

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.