W Polsce pojawi się 26 nowych fotoradarów. Jeden z nich na Sądecczyźnie

W najbardziej niebezpiecznych miejscach w Polsce stanie 26 nowych fotoradarów. Jedno z urządzeń pojawi się na Sądecczyźnie. Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na ich zakup i montaż.

Nowy fotoradar stanie między innymi w Naściszowej (gmina Chełmiec), a dokładnie przy adresie Naściszowa 25.

– Fotoradary zostaną zainstalowane w kilkudziesięciu miejscach w Polsce, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W wytypowaniu lokalizacji przeznaczonych do objęcia nadzorem pomógł Instytut Transportu Samochodowego, który pracował w konsorcjum z firmą Heller Consult. Na zlecenie CANARD wykonana została analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, obejmująca wszystkie drogi publiczne w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem liczby osób rannych oraz zabitych – informują przedstawiciele GITD.

Zakup i montaż nowych fotoradarów to część projektu pod nazwą CANARD. W sumie zakupionych zostanie 358 nowych urządzeń rejestrujących, w tym 26 fotoradarów i 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Ponadto, liczba skrzyżowań nadzorowanych przez GITD zwiększy się o 30 i wideorejstracją objęte zostanie 5 przejazdów kolejowych.

Tam, gdzie nie ma możliwości montażu stacjonarnych urządzeń, pojawi się w sumie 11  zainstalowanych w nieoznakowanych samochodach inspekcji.

Całkowity koszt realizacji projektu w Polsce wynosi: 162 mln zł, z czego 137,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Jak informują przedstawiciele GITD, instalacja nowych urządzeń rozpocznie się w IV kwartale 2020 r.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.