Wielkanocny weekend na sądeckich drogach zakończony tragedią

Wielkanocny weekend na sądeckich drogach zakończony tragedią

Policjant

Święta wielkanocne wiążą się ze zwiększonym ruchem na drogach. To też czas wzmożonej służby policjantów, których zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom naszego regionu, jak i turystom. Na Sądecczyźnie odnotowano ponad dwadzieścia zdarzeń drogowych. Jedno z nich skończyło się tragedią.

Według informacji udostępnionych przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu, od zeszłego piątku do poniedziałku (15-18 kwietnia) na sądeckich drogach doszło do 18 kolizji i 3 wypadków. Dwie osoby zostały poszkodowane, a jedna zginęła. O śmiertelnym wypadku, który miał miejsce wczoraj w Niecwi (gmina Korzenna), informowaliśmy TUTAJ.

Podczas długiego weekendu sądeccy mundurowi zatrzymali m.in. kierującego z orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów i kierowcę z cofniętymi uprawnieniami z powodów zdrowotnych. „Złapali” też czterech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich nie miało uprawnień do kierowania pojazdami, a co więcej, jedna osoba z tej dwójki poruszała się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

„Rekordzista”, który miał w organizmie ponad 2 promile, jechał w sobotę (16 kwietnia) około godziny 18:40 przez Piwniczną-Zdrój. Prowadzenie pod wpływem alkoholu to nie jedyne co miał na sumieniu, bowiem mężczyzna nie posiadał też prawa jazdy.

Jak podają sądeccy policjanci, w analogicznym okresie w zeszłym roku (czyli od 2 do 5 kwietnia 2021 roku) odnotowano w naszym regionie 15 kolizji i 4 wypadki. W wyniku tych zdarzeń 5 osób zostało rannych.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Kierowca uciekł, bo wiedział co ma na sumieniu?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.