Wawrzka. Tragiczny finał ataku zimy. Nie żyje 70-latka. Strażacy spiesząc na ratunek, wpadli w tarapaty i nie zdążyli ocalić życia

Wawrzka. Tragiczny finał ataku zimy. Nie żyje 70-latka. Strażacy spiesząc na ratunek, wpadli w tarapaty i nie zdążyli ocalić życia

atak zimy, Sądecczyzna, śmierć 70-latki, Wawrzka

W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali w związku z nawrotem zimy około 200 razy. Co chwilę przyjmowali kolejne zgłoszenia. Najbardziej tragiczne zdarzenie miało miejsce w Wawrzce. Tam z powodu braku prądu, 70-letniej kobiecie przestał pracować koncentrator tlenu. Strażacy natychmiast ruszyli na pomoc z butlą tlenową, niestety sami wpadli w tarapaty. Nie udało się ocalić życia. Kobieta zmarła.

Większość interwencji związana była z opadami śniegu. Strażacy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew i zerwanych linii energetycznych. Jedno ze zgłoszeń było tragiczne. Liczyła się każda sekunda. Około godziny 23.15 (20 stycznia) stanowisko kierowania komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu otrzymało informację od OSP Wawrzka, że w tej miejscowości, ze względu na brak prądu, doszło do przerwania pracy koncentratora tlenu w jednym z domów.

– W związku z tym strażacy OSP udali się na miejsce w celu użyczenia butli tlenowej. W wyniku intensywnych opadów śniegu dojazd do miejsca, gdzie ludzie czekali  na pomoc, był niemożliwy. Samochód pożarniczy zsunął się z jezdni na pobocze i ostatnie 500 metrów ratownicy przeszli pieszo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskali informację od rodziny, że prawdopodobnie 70-letnia kobieta już nie żyje – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy sprawdzili funkcje życiowe. Kobieta nie żyła. Ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego, którzy również dotarli na wezwanie, stwierdzili brak funkcji życiowych.

– Przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon kobiety. Strażacy zakończyli swoje działania po około trzech godzinach, po wyciągnięciu samochodu pożarniczego na jezdnię przez ciągniki – relacjonuje komendant PSP.

Czytaj także: Dla DTS24 strażak relacjonuje akcje ratunkowe. W jednej miejscowości dwie potrącone osoby, dwa dachowania i czołówka

Fot. PSP Nowy Sącz

 

ikona strony głównej dts24

Czytaj też:

Aż 44 zdarzenia w powiecie gorlickim i drogowy zator przed Krynicą (zdjęcia)

Share on twitter
Share on facebook