Walczyli, ale przegrali

Późnym wieczorem rozegrano mecz koszykówki juniorów U-19. Zespół STK Wikar podejmował Regis Wieliczkę. Po zaciętej walce goście okazali się lepsi.

STK Wikar Nowy Sącz – UKS Regis Wieliczka 61:97 (16:26, 9:26, 20:24, 16:21)
Sędziowali: Tadeusz Zimowski oraz Piotr Haluch.
STK Wikar: J. R. Ruchała 22, Frojdenfal 14, B. Czop 8, Łukaszczyk 5 (1×3), Liśkiewicz 4, J. Czop 3 (1×3), Sommer 3 (1×3), M. Ruchała 2, M. Lelito, J. Ruchała, Maciej Lelito, Bryja.
UKS Regis: Nykaza 27, Dyngosz 19, Ferenczak 11, Kozioł 10, Dawiec 10, Pisarski 6, Smagur 4, Łokas 4, Bankowicz 2, Jędrzejczyk 2, Tylek 2.
Sądeccy koszykarze rozpoczęli mecz z dużym animuszem. Pierwsze akcje kończyły się celnymi rzutami. Po 3 minutach zespół STK prowadził 6:1. Chwilę później 8:5. Niestety dobra oraz skuteczna gra sądeczan trwała krótko. Zawodnicy z Wieliczką wzmocnili obronę co spowodowało, że nawet dobrze wykonane akcje przez STK kończyły się niecelnymi rzutami. Do przerwy, mimo ambitnej gry prowadzili goście 52:25. Dopiero po przerwie oraz po rozmowie z trenerem zespół STK zaczął grać lepiej. Więcej akcji kończyło się dobrymi rzutami. Efektem było to, że goście już tak łatwo nie zdobywali punktów. Niestety przewaga uzyskana w pierwszej części meczu nie pozwoliła na odrobienie strat. Powodem porażki były przede wszystkim błędy w ataku zespołu z Nowego Sącza, bo pod względem dynamiki gry oraz wytrzymałości sądeczanie nie ustępowali rywalom.