Do Wojnarowej sprowadzili się wojskowi

Do Wojnarowej sprowadzili się wojskowi

Jak donoszą nasi Czytelnicy, od kilku tygodni w Wojnarowej w gminie Korzenna można zobaczyć żołnierzy i wojskowe pojazdy. To tam ma powstać 4. Batalion Piechoty Górskiej, wchodzący w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Według oficjalnych informacji, na wojskowych terenach prowadzone jest obecnie szkolenie.

Przypomnijmy, że po kilkunastu miesiącach rozmów i negocjacji 21 grudnia 2021 roku wójt gminy Korzenna Leszek Skowron i płk Dariusz Kuźniarowski, szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie podpisali akt notarialny sprzedaży działek w Wojnarowej. W związku z tym ponad 30 hektarów gruntu, w tym miejscowy stadion, stały się własnością wojska. W jednostce, która ma powstać na tych terenach, stacjonować będzie około 800 żołnierzy.

Budowa jednostki wojskowej wiąże się też z koniecznością realizacji licznych inwestycji dotyczących modernizacji i rozbudowy infrastruktury drogowo-mostowej, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Od kilku tygodni nasi Czytelnicy informują o wojskowych, którzy pojawili się już w Wojnarowej. Zapytaliśmy przedstawicieli 21. Brygady Strzelców Podhalańskich o działania, które prowadzone są w gminie Korzenna.

– W miejscowości Wojnarowa trwa szkolenie poligonowe wojsk inżynieryjnych na terenie wykupionym przez Wojsko – odpowiedział nam Szef Sekcji Wychowawczej Mjr Łukasz Misiora.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zadeklarował utworzenie 4. Batalionu Piechoty Górskiej w maju 2019 roku podczas spotkania z samorządowcami z Sądecczyzny. Na razie jednak oficjalna decyzja o powołaniu batalionu nie została ogłoszona.

Poniżej galeria zdjęć wykonanych w Wojnarowej, które jeden z naszych Czytelników przesłał nam w ubiegłym tygodniu.

fot. Czytelnik

 

Share on twitter
Share on facebook