Muszyna z drona, zima

W weekend zima nieśmiało przypomi, że jest. Zobaczcie jaka piękna! [ZDJĘCIA]

Dziś nad Polską mamy pogodny wyż znad Ukrainy o nazwie Dirk. W nocy  Dirk zacznie słabnąć, podązy nad Rosję. Jego miejsce nad Polską zajmie ośrodek niżowy Heike znad Morza Norweskiego, który zostanie z nami do niedzieli.

wsb3

Tam, gdzie termometry wskazują temperatury ujemne, gęste mgły osadzają szadź, czyli lodowy osad z zamarzniętych małych kropelek wody.  Najbliższa noc w Beskidzie Sądeckim będzie lekko mroźna, z temperaturą minimalną od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -3°C. Wysoko w Beskidach i Tatrach - około 0°C. W górach będzie wiał dość silny wiatr, w porywach do 80 km/h.

W sobotę możemy spodziewać się słońca. Rano w dolinach lokalnie wystąpią jeszcze mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 2°C, wysoko w Beskidach i Tatrach około 0°C. W górach temperatura maksymalna wystąpi rano.

Noc z soboty na niedzielę będzie pochmurna z opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W rejonach górskich możemy spodziewać się przyrostu pokrywy śnieżnej nawet o 10 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C, na szczytach Tatr około -10°C. Niedziela śnieżna na lekkim "minusie". W dolinach -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C, na szczytach Tatr około -8°C.

Miłośnikom krajobrazów otulonych bielą  podsyłamy porcję fotografii Artura Królikowskiego, który dostarczył nam dowód na to, że zima cały czas jest w Beskidzie Sądeckim 😉 Znalazła dla siebie azyl w Górach Leluchowskich.

Zobaczcie jaka piękna!

 

 

 

Tak wygląda Twoje miasto nocą. Grybów i Gorlice z lotu Piotra 😉

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.