Grybów: strażnicy graniczni zauważyli dziecko leżące na chodniku. Natychmiast ruszyli na pomoc

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tarnowie wykazali się wielką czujnością i zaangażowaniem. Wczoraj tuż po południu, kiedy przejeżdżali przez Grybów (pow. nowosądecki), zauważyli leżącego na chodniku chłopca. Natychmiast zatrzymali samochód i ruszyli na pomoc. 

wsb3

Nastolatkiem wstrząsały gwałtowne konwulsje, obok niego stały dwie kobiety. Jak informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, matka chłopca poinformowała strażników granicznych, że jej 13-letni syn ma atak padaczki i potrzebuje pomocy lekarza.

- Funkcjonariusze bezzwłocznie zanieśli go do pojazdu służbowego i przetransportowali wraz z matką do jednej z przychodni medycznych w Grybowie. Następnie wnieśli go do gabinetu lekarskiego, gdzie dziecku udzielono pomocy medycznej. Po zdarzeniu funkcjonariusze SG kontynuowali czynności służbowe - przekazuje Justyna Drożdż z KOSG.

Fot. KOSG

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.