W Rytrze interweniuje LPR. Mężczyzna nieprzytomny [ZDJĘCIA, FILMY]

W Rytrze interweniuje LPR. Mężczyzna nieprzytomny [ZDJĘCIA, FILMY]

wypadek Rytro

Około godziny 13:40 doszło do wypadku w Rytrze. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna spadł z drabiny. Jest nieprzytomny. Przy Szkole Podstawowej w Rytrze wylądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 6). W działaniach udział bierze także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją inspektor Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

– Na ten moment mogę potwierdzić, że Policja jest obecna na miejscu i trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Więcej informacji będziemy mogli podać wkrótce – mówi Aneta Izworska w rozmowie z DTS24.

AKTUALIZACJA: – Około godziny 13:40 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Rytro doszło do nieszczęśliwego wypadku przy pracy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 56-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój podczas wykonywania prac remontowych, spadł z wysokości około 3 metrów. Nieprzytomny poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Nowym Targu. Na miejscu pracują teraz policjanci, a wykonane przez nich czynności pozwolą ustalić przyczyny i okoliczności tego wypadku. O zdarzeniu powiadomiona została również Państwowa Inspekcja Pracy – precyzuje w rozmowie z DTS24 Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Poniżej filmy oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Czytaj także: Krynica-Zdrój. Pożar autobusu na ulicy Sądeckiej. Możliwe utrudnienia drogowe

Fot/Video: Dawid Kulig / Izabela Bołoz

Reklama