W przyszłym roku Bobowa doczeka się nowoczesnego MCK za prawie 18 milionów

W przyszłym roku Bobowa doczeka się nowoczesnego MCK za prawie 18 milionów

Miejskie Centrum Kultury w Bobowej

Do przyszłego roku ma zostać wybudowane Miejskie Centrum Kultury wraz z parkingiem i drogą dojazdową w Bobowej przy ul. św. Wawrzyńca. W budynku będzie m.in. sala kinowa i teatralna. Łączny koszt inwestycji obliczono na 17,7 milionów.

Budową zajmuje się firmą SOLID-MAX, z którą burmistrz Bobowej Wacław Ligęza podpisał umowę 17 marca. W ramach zadania ma powstać nowoczesny obiekt Miejskiego Centrum Kultury. Znajdować się w nim będą: sala wielofunkcyjna, kinowa i teatralna wraz z garderobami, które posłużą podczas wydarzeń o charakterze kulturalnym i edukacyjnym.

Zgodnie z planami władz miasta, w budynku odbywać się będą spotkania integracyjne mieszkańców, koncerty, występy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, seanse filmowe i wiele innych wydarzeń. Co ważne, obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ubiegłym tygodniu (24 marca) przekazany został plac budowy. Wykonawca wkrótce rozpocznie tam roboty ziemne i fundamentalne.

Łączny koszt inwestycji to 17,7 miliona złotych z czego 10,5 pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 – Rewitalizacja Przestrzeni Regionalnej oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład. Miejskie Centrum Kultury ma powstać do przyszłego roku.

Czytaj także: Nowy Sącz. W bibliotece działa ,,kwiatkodzielnia”. Waluta? Kwiatek za kwiatek

Fot. Urząd Gminy Bobowa –
dziękujemy za udostępnienie wizualizacji. 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.