Nożownik poszukiwany listami gończymi zatrzymany w Krynicy-Zdroju

Nożownik poszukiwany listami gończymi zatrzymany w Krynicy-Zdroju

Krynica, Kraków, nożownik

Policjanci z Krakowa przyjechali do Krynicy-Zdroju za przestępcą, który ugodził nożem mieszkańca kamienicy w Krakowie. Ponadto mężczyzna od kilku lat był poszukiwany listami gończymi do odbycia kary 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. 36-latek posługiwał się fałszywym dowodem tożsamości i próbował wmówić mundurowym, że to nie jego szukają. Zatrzymania dokonali kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji I w Krakowie.

Do zdarzenia doszło 19 marca około godziny 20. w Krakowie. Mieszkaniec jednej z kamienic w śródmieściu usłyszał hałas dobiegający z parteru. Zaniepokojony lokator zszedł na dół, aby sprawdzić skąd dochodzą niepokojące odgłosy. Kiedy był na parterze, zauważył uszkodzone drzwi wejściowe oraz mężczyznę, który w nie kopie. Otworzył je i został zaatakowany przez agresora. W trakcie szarpaniny przed kamienicą napastnik wyciągnął nóż, dźgnął ofiarę w nogę I uciekł z miejsca zdarzenia.

Poszkodowanego mężczyznę zauważyła na chodniku przechodząca ulicą kobieta. To ona zawiadomiła służby ratunkowe. Na miejsce przyjechali także policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie, przewodnik z psem służbowym oraz technicy kryminalistyczni, którzy zabezpieczyli ślady.

,,W toku dochodzenia kryminalni z „jedynki” ustalili tożsamość sprawcy ugodzenia nożem. Był to mężczyzna poszukiwany od prawie dziesięciu lat kilkoma listami gończymi do odbycia kary 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił. Śledczy w ciągu kilku dni ustalili, że nożownik najprawdopodobniej ukrywa się na terenie powiatu nowosądeckiego” – informują funkcjonariusze małopolskiej Policji.

Fałszywa tożsamość

24 marca policjanci pojechali do Krynicy-Zdroju i tam w jednym z pensjonatów zatrzymali 36-latka. Okazało się, że przestępca używał fałszywego dowodu osobistego. Próbował wmówić mundurowym, że to nie jego szukają i jako potwierdzenie pokazał właśnie dowód tożsamości. Funkcjonariusze nie uwierzyli w jego zapewnienia i zatrzymali go. Podczas przeszukania pokoju znaleźli m.in. gotówkę, telefon komórkowy oraz nóż.

,,Policjanci zabezpieczyli także prawo jazdy innej osoby i fałszywy dowód osobisty, którym posługiwał się 36-latek. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu do Krakowa, przesłuchany, a następnie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę i będzie czekał na sądowy finał napaści w Krakowie”– podaje Małopolska Policja.

Agresor odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu mieszkańca kamienicy, używanie przerobionego dokumentu tożsamości oraz za ukrywanie dokumentu, którym nie miał prawa zarządzać. Za swoje przestępstwa może spędzić w więzieniu kolejne pięć lat.

Czytaj także: Wyszukaj… Udar zabrał mu sprawność. Tylko z Waszą pomocą Jacek ponownie zagra na ukochanej perkusji

Fot. Małopolska Policja
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.