Podstawowe narzędzia i urządzenia ogrodowe – musisz je mieć!

Podstawowe narzędzia i urządzenia ogrodowe – musisz je mieć!

narzędzia ogrodowe

Planując kolejny sezon prac w swoim ogrodzie, zawsze staramy się skompletować niezbędny sprzęt ogrodniczy, w skład którego wchodzą różnej maści narzędzia i urządzenia ogrodowe. Wybór konkretnych rozwiązań najczęściej nie jest skomplikowany i bez wahania zamawiamy produkty, które w dużej mierze spełniają nasze oczekiwania. Niemniej jednak wielu początkujących ogrodników może mieć niewielkie trudności z doborem odpowiedniego sprzętu ogrodowego i to dla nich dedykujemy nasz dzisiejszy poradnik.

Ręczne narzędzia ogrodnicze

Każdy schowek ogrodowy powinien być wyposażony w podstawowe narzędzia ogrodnicze. Mowa tutaj nie tylko o grabiach, toporkach czy łopatkach, ale przede wszystkim o całej grupie ręcznych pił, nożyc i sekatorów. Tutaj warto nadmienić, że obecnie na rynku znajdziemy całe mnóstwo tego typu narzędzi, które służą do pielęgnacji niemal wszystkich typów roślinności – w tym do przycinania pędów, gałęzi czy żywopłotów. Największą zaletą ręcznych narzędzi ogrodowych jest ich duża poręczność. Nie wymagają one do działania połączenia z siecią elektroenergetyczną. Pracują wyłącznie dzięki sile naszych mięśni i zawsze gotowe są do działania.

Przydatne urządzenia ogrodowe

Oprócz ręcznych narzędzi ogrodowych, bieżące prace pielęgnacyjne z pewnością ułatwią urządzenia ogrodowe. W tej kategorii znajdziemy całe mnóstwo różnych typów pilarek, podkaszarek, kosiarek czy sekatorów. Do urządzeń ogrodowych zaliczają się również pompy ogrodowe – w tym modele przeznaczone do pompowania deszczówki, pompy zanurzeniowe lub zatapialne. W przypadku urządzeń ogrodowych dosyć często zastanawiamy się nad rodzajem napędu, ponieważ odgrywa on dosyć spore znaczenie. Czym charakteryzują się urządzenia elektryczne i spalinowe? Różnice są diametralne!

Urządzenia elektryczne czy spalinowe?

Posiadacze ogrodów mogą wybierać pomiędzy urządzeniami elektrycznymi (przewodowymi lub akumulatorowymi) i spalinowymi. Niestety ciężko tu o kompromis i każdy rodzaj napędu ma swoje wady i zalety. Przewodowy sprzęt elektryczny nie generuje spalin, jest łatwy w użyciu, tani i praktycznie bezobsługowy. Niestety wadą sprzętu przewodowego jest konieczność stałego połączenia z gniazdkiem elektrycznym. Z kolei sprzęt akumulatorowy zapewnia co prawda pełną mobilność, jednak ma ograniczony czas pracy na pełnym naładowaniu i wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów (baterii i ładowarki). Największą moc zapewniają urządzenia spalinowe, które również są w pełni mobilne i generują olbrzymią moc. Z drugiej strony nie należą do tanich, wytwarzają trujące spaliny, są ciężkie i wymagają skomplikowanych zabiegów serwisowych.

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Rolety Kraków – gdzie kupić?

 

INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.