Więcej hulajnóg na ulicach Nowego Sącza. Dołączył Bolt!

Więcej hulajnóg na ulicach Nowego Sącza. Dołączył Bolt!

hulajnogi Bolt

W kwietniu w Nowym Sączu pojawiły się hulajnogi elektryczne, wynajmowane przez firmę Blinkee.city, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz nowosądeczanie będą mieli wybór – kolejna firma wprowadziła na ulice miasta swoje jednoślady.

W Nowym Sączu można już korzystać z hulajnóg elektrycznych firmy Bolt. Podobnie jak w przypadku konkurencji, do użycia pojazdu potrzebna jest dedykowana aplikacja, dostępna do pobrania z Google Play lub App Store. Hulajnogę odblokowuje się bezpłatnie, skanując kod QR umieszczony na jej kierownicy. Następnie nowosądeczanie za każdą minutę jazdy zapłacą 0,50 zł. Pojazd może pokonać na jednym ładowaniu do 40 kilometrów.

Hulajnogi posiadają przednie i tylne oświetlenie, a maksymalna prędkość, jaką mogą rozwinąć, została dostosowana do wymogów prawa i wynosi 20 km/h.

Jak zaznaczają przedstawiciele firmy Bolt, przed pierwszym przejazdem każdy musi zapoznać się w aplikacji z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania. Zalecana jest jazda w kasku i w wygodnych butach na płaskiej podeszwie. Powinno się jeździć tylko w dozwolonych miejscach, unikać ostrych zakrętów i nie korzystać z pojazdów przy ekstremalnych warunkach pogodowych. Co ważne, hulajnoga przeznaczona jest tylko dla jednej osoby, a ponadto nie wolno z niej korzystać pod wpływem środków odurzających.

Zgodnie z przepisami wprowadzonymi w maju 2021 roku, hulajnogi należy pozostawiać w specjalnie wyznaczonych miejscach lub jak najbliżej bardziej oddalonej od jezdni krawędzi chodnika i równolegle do niej. Trzeba też pamiętać o osobach z niepełnosprawnościami i o ograniczonej mobilności, pozostawiając na chodniku miejsce o szerokości przynajmniej 1,5 metra. Nie powinno się też parkować jednośladów przy przejściach dla pieszych.

– Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że nowosądeczanie i nowosądeczanki już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne – podkreśla Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

fot. Natalia Nikiel (zdjęcie wykonane w Krakowie)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.