Korzenna. Jedna z dróg doczeka się przebudowy

Korzenna. Jedna z dróg doczeka się przebudowy

Droga przebiegająca obok szkoły i nowej hali sportowej w Korzennej zostanie przebudowana. Jednak na razie nie wszyscy właściciele działek zgodzili się na oddanie gruntu pod budowę.

Długość remontowanego odcinka to 590 metrów – jest to fragment od drogi powiatowej nr 1567K do betonowej drogi za halą sportową. W ramach inwestycji powstanie nowy fragment (za mostem) oraz zatoka autobusowa dla pojazdów, które dowożą uczniów do szkoły podstawowej. Co więcej, parking znajdujący się przy drodze zostanie zmodernizowany, a wzdłuż jezdni zamontowane będzie oświetlenie uliczne. Dzięki temu podróże do szkoły, przedszkola, hali sportowej i miasteczka ruchu drogowego będą bezpieczniejsze.

Oferty złożone w przetargu przekroczyły co prawda kwotę zaplanowaną na ten cel w budżecie gminy, ale mimo to zdecydowano się na wyłożenie dodatkowych środków i podpisanie umowy. Szanse na uzyskanie lepszych warunków w obecnej sytuacji wydają się znikome, a warto skorzystać z dofinasowanie pozyskanego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informują przedstawiciele Urzędu Gminy w Korzennej.

Dwóch właścicieli działek nie wyraziło jeszcze zgody na oddanie gruntu. Władze gminy nie chciały jednak stracić sporego dofinansowania, dlatego umowa z wykonawcą została już podpisana. Optymistyczny scenariusz zakłada, że do chwili rozpoczęcia prac wspomniani wyżej właściciele zadecydują o oddaniu gruntu pod budowę drogi. W innym przypadku trzeba będzie okroić zakres prac. Wówczas fragment drogi przy tych działkach nie zostanie zrealizowany, natomiast chodnik zostanie wykonany po drugiej stronie jezdni.

fot. Kinga Nikiel-Bielak


Czytaj też:

Nowy Sącz. Poszukiwany mężczyzna ukrywał się na dachu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.