W niedzielę druga tura wyborów. Kto się w niej zmierzy?

W niedzielę druga tura wyborów. Kto się w niej zmierzy?

wybory

Emocje po wyborach samorządowych powoli już opadają. Jednak nie wszędzie doszło do rozstrzygnięcia głosowania podczas pierwszej tury. W związku z tym w niektórych gminach i miastach w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, mieszkańcy znów pójdą do urn. Tak będzie i w naszym regionie.

W 748 gminach i miastach w Polsce żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta nie zdobył więcej niż połowy głosów. We wszystkich tych miejscach odbędzie się ponowne głosowanie. Lokale wyborcze będą otwarte 21 kwietnia w godzinach od 7:00 do 21:00.

W powiecie nowosądeckim druga tura wyborów dotyczy dwóch gmin miejsko-wiejskich: Krynicy-Zdroju oraz Piwnicznej-Zdroju.

W Krynicy w walce o fotel burmistrza Piotr Ryba zmierzy się z Iwoną Grzebyk-Dulak. Na 46-latka, dotychczasowego włodarza uzdrowiska, zagłosowało 2 797 osób, czyli 41,57% wyborców. Z kolei 47-letniej radnej gminy zaufało 2 078, czyli 30,89% głosujących. Oboje są mieszkańcami Krynicy-Zdroju, podobnie jak ich dwaj kontrkandydaci z pierwszej tury – były burmistrz Dariusz Reśko i Sławomir Czarnecki. Więcej na temat I tury wyborów w Krynicy TUTAJ.

W Piwnicznej-Zdroju było aż sześciu kandydatów starało się o stanowisko burmistrza. W drugiej turze rywalizować będą Dariusz Chorużyk i Tomasz Michałowski. Dotychczasowy burmistrz, 54-letni mieszkaniec Chełmca, zdobył 1539 głosów, a więc 38,77%. Na drugim miejscu uplasował się 43-latek z Nowego Sącza z 843 głosami (21,23% poparcia). Po pierwszej turze z rywalizacji odpadli: Piotr Baran, Mariusz Lis, Piotr Ściegienny oraz Sławomir Wójtowicz. Więcej TUTAJ.

Ponadto w naszym regionie druga tura wyborów odbędzie się w gminach Bobowa, o czym pisaliśmy TUTAJ, oraz Lipinki w powiecie gorlickim, a także w gminie Mszana Dolna w powiecie limanowskim.

Reklama